Novinky

Microsoft tvrdí, že jeho Windows 10 je výrazně lepší než OS X

Microsoft vydal novou sérii reklam, kde se snaží ukázat, v čem mají PC s Windows 10 navrch nad počítači od Applu. Každá z reklam pak nese podtitul „Počítač s Windows 10 dokáže víc, stejně jako vy”.

První reklama ukazuje, jak jednoduše počítače učí děti poznávat přírodu pomocí aplikace PowerPoint a dalších funkcí obsažených ve Windows 10.

https://www.youtube.com/watch?v=k6SVsf0k2i0

Další tři reklamy už rýpou do Applu mnohem silněji a soustředí se na zvýraznění jednotlivých funkcí Windows 10, jako je například Cortana, Rukopis (Inking) a také Hello. Microsoft zde poukazuje také na to, že na rozdíl od jejich zařízení, počítače Mac nedisponují dotykovou obrazovkou.

https://www.youtube.com/watch?v=WHoHKjjttvQ

Reklamní spot s Cortanou ukazuje možnosti použití hlasového asistenta k nalezení jakéhokoli souboru na ploše pouhým dotazem. V tomto nebude mít Microsoft dlouho navrch, jelikož Siri dostane údajně podobné funkce v novém OS X 10.12, jehož premiéra se očekává v polovině letošního roku.

https://www.youtube.com/watch?v=ln5LU532GuY

Rukopis (Inking) zase vyzdvihuje možnosti dotykového displeje mezi které patří kreslení prstem přímo na obrazovku. Apple již dříve přiznal, že neplánuje vydat počítač s dotykovým displejem. Viceprezident Applu pro softwarového inženýrství, Craig Federighi sám v rozhovoru pro CNET řekl, že zatím nevidí smysl pro integraci dotykového rozhraní pro desktopový systém OS X. Potenciál vidí ve vývoji kvalitnějších trackpadů a jiných polohovacích zařízeních.

https://www.youtube.com/watch?v=VOV1tQpgAs8

Poslední reklama poukazující na funkci Hello, která se zároveň soustředí na ochranu osobních údajů, prezentuje, jak snadno lze odemknout Windows PC s pomocí obličeje bez zadávání hesla. Také jde použít k odemknutí počítače za pomoci otisků prstů nebo dokonce na některých zařízeních i oční duhovky.

Nejnovější průzkumy společnosti Gartner však ukazují, že dodávky počítačů od společností Lenovo, HP, Dell, Asus a Acer zaznamenaly v posledním čtvrtletí pokles. Apple byl jedinou společností, která s 5,7 miliony prodaných Maců zaznamenala nárůst prodejů v posledním čtvrtletí loňského roku. Jistá evoluce u platformy Mac by měla dorazit letos s obnovou hardwaru a přidáním procesorů Intel Skylake, také nového Thunderbolt 3 rozhraní a USB-C. Přesný datum představení nových Maců není znám, ovšem delší dobu se již spekuluje o červnové WWDC konferenci.

Zdroj

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button