Novinky

Po letech klidu zase přituhuje. Apple a Microsoft čeká boj o vládce rozšířené reality

Kdybychom pro vás tento magazín připravovali před třiceti lety, nejspíše bychom mnohem častěji psali o soupeření Applu a Microsoftu. Dvojice počítačových gigantů tehdy vedla boj o rodící se trh osobních počítačů. Samozřejmě, že i v současné době jde o konkurenty. Karty jsou dnes ale víceméně rozdány. Microsoft je masovou záležitostí a dodává software skoro do všeho, co má klávesnici, zatímco Apple buduje vlastní ekosystém. Nejde o lepší a horší cestu, jen jsou jiné. Také proto si společnosti Apple a Microsoft nemusely nijak zásadně jít po krku. To se ale možná trochu mění. 

Zdroj: iDropNews

Aktuálně se totiž hraje o to, kdo ovládne segment rozšířené reality. Ten bude už v poměrně dohledné budoucnosti nesmírně důležitý. A obě firmy neskrývají své ambice. Kromě toho začíná přituhovat také na trhu osobních počítačů. Vraťme se ale k rozšířené realitě. Zde Apple už dnes neskrývá své ambice, a to i přes to, že žádné konkrétní zařízení ještě nepředstavil. Značka plánuje poskytnout obrovský prostor vývojářům, kteří v začnou v prostoru rozšířené reality vytvářet aplikace, které bude už brzy mnoho z nás používat. Strategii Applu můžete shrnout tak, že se chce zaměřit především na software. 

Tesla zjistila, že Bitcoiny potřebují elektřinu, stejně jako její elektromobily. U kryptoměn to ale vadí

Microsoft na to podle analytika agentury Bloomberg Marka Gurmana jde trochu jinak. Tvůrce operačního systému Windows údajně chce největší energii věnovat hardwaru. Už nyní firma vyvíjí svou produktovou řadu Hololens. Teoreticky je tak o něco dál než Apple. Ten ale může už za několik měsíců překvapit. První brýle pro rozšířenou realitu by totiž značka měla představit ještě letos. Kromě toho obě společnosti bojují také v oblastech umělé inteligence nebo cloudových služeb. Oba počítačoví giganti zkrátka chtějí být i v budoucnosti součástí naších životů.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button