Novinky

Měření krevního tlaku, teploty a pokročilé sledování spánku. Jak budou vypadat budoucí generace Apple Watch?

S koncem léta se pomalu a jistě blíží chvíle, kdy nám Apple představí své dlouho očekávané novinky. Jako první se objeví produkty na zářijové keynote, kde se v hlavní roli objeví iPhone 13 a iPhone 13 Pro. Přestože iPhone patří mezi nejvýdělečnější artikl v portfoliu Applu, z pohledu uživatele to zatím vypadá, že daleko atraktivnějším se stane jiný produkt. Při stejné příležitosti se totiž dočkáme také uvedení Apple Watch Series 7, které přinesou celou řadu zajímavých vylepšení.

Foto: phonearena

V posledních dnech se hovořilo o tom, že Apple se potýká s výrobními problémy, které mohou posunout zahájení prodeje další generace chytrých hodinek. Ve stejný čas se ovšem objevily informace o vylepšené funkci pro monitorování spánku. Měření spánkové aktivity podporují již starší generace Apple Watch, ovšem nativní aplikace je velmi jednoduchá a postrádá jakékoli podrobnější statistiky. V případě Apple Watch Series 7 se nejspíše dočkáme integrace nových senzorů, které pomohou s lepším monitorováním spánku. Toto nadšení však mírní zpráva z redakce Wall Street Journal, která tvrdí, že nový systém pro měření spánku se v hodinkách objeví až příští rok.

Měření tlaku a tělesné teploty

Stejný zdroj dále uvádí, že Apple Watch Series 8 se pochlubí snímačem pro měření krevního tlaku. Na rozdíl od klasických tlakoměrů s manžetami mají Apple Watch zobrazovat pouze vývoj krevního tlaku bez konkrétních hodnot systolického a diastolického tlaku. Zde se ovšem sluší dodat, že tato informace stojí na tom, co zvládají současné prototypy. Je tedy možné, že finální verze bude fungovat zcela odlišně.

Foto: phonearena

Na přespříští rok si Apple schovává také funkci teploměru, která by uživatele dokázala upozornit na horečku či abnormální výkyvy spojené s tělesnou teplotou. Velmi zajímavě zní integrace glukoměru, o kterém slýcháme již několik let v řadě. V tomto případě jde o mnohem větší oříšek, který se inženýrům Applu nedaří rozlousknout.

Pokud jde o chystané Apple Watch Series 7, tak kromě nového designu, o kterém se ví prakticky vše podstatné, se Apple zaměří na vypilování stávajících vlastností. Velkou pozornost hodlá věnovat uživatelům s diagnostikovanou fibrilací síní (AFiB), kterým by hodinky mohly pomáhat s monitorováním tohoto problému. Vylepšení se mají dočkat také senzory pro měření kyslíku v krvi, které v aktuální podobě nepatří mezi nejpřesnější. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button