Novinky

Spása pro diabetiky: Apple Watch Series 7 prý zvládnou měření hladiny cukru v krvi

Už se stalo zvykem, že Apple své chytré hodinky každý rok obohatí o novou zdravotní funkci. Jinak by tomu nemělo být ani letos. Kalifornská společnost už poměrně dlouhou dobu rozvíjí Apple Watch dvěma směry. Své uživatele prostřednictvím nejrůznějších upozornění a vychytávek motivuje k pohybu. Vedle toho se ale Apple Watch také stávají velmi užitečné pro lidi, kteří trpí zdravotními obtížemi. Chytré hodinky totiž dokáží monitorovat především srdce. Naposledy Apple do svých hodinek přidal funkci, která zvládne změřit úroveň okysličení krve.

Zdroj: Apple

A právě čtení parametrů z krve je směr, ve kterém se posune kupředu také chystaná sedmá generace oblíbených hodinek. Apple Watch Series 7 by totiž měly umět měřit hladinu cukru v krvi. Pokud by tato funkce skutečně fungovala spolehlivě, stala by se neocenitelnou především pro diabetiky. Odečtení důležitých parametrů by měl zajistit neinvazivní optický senzor. Dosud jsou diabetici odkázáni na pravidelné odebírání malého množství krve, což je samozřejmě nepříjemné. Neinvazivní měření hladiny cukru v krvi by tak pro ně bylo spásou.

Vše co víme o AirPods 3: jak budou vypadat, co dostanou za funkce a kolik budou stát?

Apple už vlastní několik patentů, které se touto problematickou zabývají. Aktuálně se vývojáři ujišťují, že naměřené hodnoty jsou dostatečně spolehlivé. V Cupertinu se údajně neinvazivnímu měření hladiny glukózy v krvi věnují od roku 2017. Už v tomto roce byl dokonce šéf Applu Tim Cook spatřen, jak má ke svým hodinkám připojeno zařízení, které vypadalo jako prototyp měřice hladiny cukru v krvi. Je tedy možné, že do vývoje důležité funkce pro Apple Watch se během posledních let zapojila velká část firmy. K ověření správností měření totiž Apple musí nasbíral obrovské množství dat.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Jeden komentář

  1. Mám zájem o hodinky které zvládnou měření krevního cukru … prosím o informace cenu a dostupnost.. kdy budou k koupi…kde objednat.
    Moc dík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button