Novinky

Vše co víme o AirPods 3: jak budou vypadat, co dostanou za funkce a kolik budou stát?

Stalo se již veřejným tajemstvím, že Apple připravuje v pořadí již třetí generaci svých nejoblíbenějších sluchátek. Podle dosavadních indicií to navíc vypadá, že AirPods 3 se nejspíše dočkáme v rámci jarní keynote, kterou Apple tradičně využívá k představování méně důležitých novinek.

Zdroj: 52audio

Pravděpodobně největší změna se odehraje u konstrukce. Po designové stránce se AirPods 3 budou podobat AirPods Pro. To znamená, že sluchátka budou mít citelně kratší stopku a změní se také samotný tvar sluchátek. Podle dříve uniklých snímků to navíc vypadá, že AirPods 3 už nebudou klasické pecky a vsadí na koncepci s vyměnitelnými špunty. Ze strany Applu tak může jít o celkem odvážný krok, jelikož ne všichni uživatelé preferují špuntová sluchátka.

Přestože AirPods 3 budou po stránce vzhledu podobné AirPods Pro, neočekává se, že dostanou funkci pro aktivní potlačení okolních ruchů (ANC). Další změny se odehrají převážně uvnitř sluchátek, kam se má nastěhovat zbrusu nový zvukový čip. Podle zákulisních informací má nový čipset pro AirPods nabídnout vylepšenou správu napájení, která se promítne do delší výdrže na jedno nabití. Příjemně zní také zvěsti o ceně, která má zůstat prakticky stejná jako u aktuální generace AirPods 2.

Zdroj: Unsplash

Nový hardware se promítne také do rychlejšího přepínání mezi zařízeními. Od AirPods 3 se dále očekává zlepšení latence a zvýšení dosahu Bluetooth. Sluchátka mají nabídnout také lepší zvukový projev, který bude v jistém ohledu spojený se špuntovou konstrukcí. Pokud jde o termín představení, tak v současné době se hovoří o jarní keynote, která se odehraje v březnu letošního roku. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button