Novinky

Chystaný iPhone 13 údajně nabídne podporu pro satelitní komunikaci LEO

S každým novým modelem iPhonu je pro Apple stále těžší přicházet s výraznými vylepšeními. S trochou nadsázky lze říci, že u několika posledních generací se všechny novinky smrskly na lepší fotoaparát a větší displej. Letošní rok nemá být žádnou výjimkou, tedy za předpokladu, že se nenaplní predikce dobře informovaného analytika Ming-Chi Kuo. Ten přišel s tvrzením, že chystaný iPhone 13 nabídne podporu pro satelitní komunikaci.

Konkrétně by mělo jít o spojení LEO, využívající satelity na nízké oběžné dráze. O této vymoženosti přitom neslyšíme poprvé. Před dvěma lety se totiž objevily zvěsti, že Apple zkoumá možnosti satelitní technologie pro přenos dat mezi iPhony. Kuo ve zprávě dále dodává, že podpora satelitní komunikace se objeví také u budoucích Apple produktů a dalšího příslušenství. Chystaný iPhone 13 by měl disponovat upravenou verzí modemu Qualcomm X60, který má obstarávat zmíněnou komunikaci skrze satelitní technologii.

Velkou neznámou prozatím zůstává, zda půjde skrze satelity posílat iMessage či telefonovat přes FaceTime. Také není jasné, jestli by šlo o dodatečně zpoplatněnou službu, případně kdo by byl jejím poskytovatelem. Na rozklíčování těchto informací naštěstí nebudeme čekat příliš dlouho. Uvedení modelové řady iPhone 13 se očekává v průběhu září. Pokud jde o zbytek výbavy, tak z hlediska designu budou telefony připomínat stále aktuální řadu iPhone 12. Mezi další očekávané funkce patří vylepšený fotoaparát a displej s 120Hz obnovovací frekvencí.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button