Novinky

Mateřská společnost vlastnící Volvo koupila nadějný startup. Do dvou let představí létající automobil

V průběhu letošního léta se internetem prohnala spekulace, která avizovala námluvy mezi společností Geely a nadějným startupem Terrafugia, který se zabývá vývojem létajících automobilů. Pro pochopení situace je vhodné dodat, že Geely je čínská automobilka, pod jejíž křídla spadá švédské Volvo, které díky záštitě bohaté matky jen o vlásek vyvázlo nelehké situaci. Zpět ale k tématu, které se točí kolem oficiálně potvrzené akvizice, která by mohla již velice brzy vést k představení sériově vyráběného automobilu, který se dokáže vznést do vzduchu.

Vedení firmy Terragugia kromě jiného prozradila, že ztrojnásobila počet svých inženýrů na rovných 100 pracovníků. Za rozšířením vývojářského týmu stojí snaha o urychlení vývoje na území Spojených států. Podle aktuálních predikcí máme počítat s představením létajícího automobilu nejdéle v roce 2019. Plně elektrický model TF-X pak dorazí nejpozději v roce 2023. Díky naditým kapsám Geely lze předpokládat, že sliby se podaří přetransformovat v realitu. Otázkou však zůstává, jakým stylem se rozhodne výrobce nastartovat novou tržní oblast a zda dokáže vzbudit dostatečně silný zájem mezi cílovou skupinou. Dá se totiž předvídat, že létající automobily nebudou nikterak levnou záležitostí, kterou si bude moci dovolit každý.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button