NovinkyTipy a triky

Chcete vědět, kde se nachází Pokémoni ve vašem okolí?

Tak jako všude ve světě tak i v České republice se hra Pokémon Go stala naprostým šílenstvím a když vyjdeme ven, uvidíme spousty dětí i dospělých držet v ruce telefony. Poslední dobou lidé snad chodí ven jen za účelem chycení nějakého toho Pokémona do své sbírky. Každý „trenér“ by chtěl vlastnit všechny Pokémony, a tak pokud hrajete Pokémon Go, jistě vás již napadla myšlenka, kde se všichni tito vzácní i méně vzácní Pokémoni nachází. Stejně tak jako vás napadla tato myšlenka i některé jiné hráče po celém světě a začaly vznikat různé aplikace, které vám ukazují, kde se jaký Pokémon často vyskytuje.

mapa brna V App Store i na internetu můžeme najít mnoho map, které by měly zobrazovat Pokémony ve vašem okolí. Když některé tyto aplikace stáhnete nebo otevřete, zjistíte, že ve vašem okolí nejsou zmapováni žádní Pokémoni, anebo je jich opravdu málo. Tyto mapy většinou dobře fungují ve větších městech a úplně nejlépe v zahraničí (např. USA). Jedna z těchto map se nachází na stránce www.pokemongo.to a do této mapy můžete přidávat i vy své tipy na nálezy Pokémonů. Avšak vývojáři varují a doporučují, ať přidáváte do mapy pouze opravdu vzácnější Pokémony. Aplikace v App Store jsou zatím také v začátcích, a tak na většině těchto map, které stáhnete do vašeho zařízení, bude v ČR zřejmě jen pár Pokémonů.

Pokemon Go hands on

My jsme ovšem na internetu narazili na zajímavý český projekt, který perfektně mapuje Pokémony v Česku. Tuto českou mapu s Pokémony najdete zde: www.pokemonmap.cz . Má to ale malý háček, a to ten, že zmapovaná jsou zatím jen 2 největší česká města, a to Praha a Brno.

Tip ke čtení – Tipy, triky, návody a novinky ze světa Pokémon Go

Pokud jste z jednoho z těchto měst, věříme, že mapa vám pomůže najít vzácné kousky. Jak vývojáři píšou na svých stránkách, jiná města by měla teprve přijít. Takže pokud nejste z Prahy ani Brna, nezoufejte, na vaše město se třeba brzy také dostane. Zatím si tedy budete muset vystačit s vašimi nohami.

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button