Novinky

Máme se ještě hodně co učit, říkají šéfové Applu o zdravotních funkcích v Apple Watch

Apple Watch se prodávají už čtyři roky. Za tu doby prošly pozoruhodnou změnou. Z frajerského módního doplňku se totiž staly zdravotním zařízením. Apple Watch dnes zvládají trackování sportovních výkonů, svého majitele motivují k pohybu, dokáží rozpoznat nouzi a přivolat pomoc a poslední rok dokonce také měřit EKG. Posun, který Apple Watch prodělaly, je naprosto zřejmý, Do nynějška ovšem nebylo zcela jasné, proč se Apple pro takový směr rozhodl. 

Na tuto otázku se v nedávném rozhovoru pro britský deník The Independent zaměřili klíčoví můži Applu. Před diktafon totiž usedl provozní ředitel Apple Jeff Williams, videprezident pro zdraví Sumbul Desai a Kevin Lynch viceprezident pro technologie. Jeff Williams, o kterém se stále častěji mluví jako o nástupci Tima Cooka, prozradil, že Apple výraznější zdravotní agendu neměl a celý posun se odehrál čistě organicky.  

Provozní ředitel Applu Jeff Williams.

“Záhy jsme si začali uvědomovat, o jak obrovskou příležitost se jedná a jaký dopad může mít, pokud se lidem budou zdravotní informace zobrazovat na zápěstí,” uvedl Williams. Důležitým zlomem byl prý také první dopis o záchraně života díky Apple Watch. Sumbul Desai poté nezapomněl připomenout, že zdraví je pouze jedním z mnoha aspektů Apple Watch. 

Fotoaparát v nových iPhonech překonává veškerá očekávání. Jak si poradil s koncertem Eltona Johna?

To ovšem neznamená, že by Apple ve svém úsilí polevil. Podle Kevina Lynche je totiž vývoj stále vlastně na začátku. Lynch také přiznal, že i v Applu se mají ještě hodně co učit. V souvislosti s dalším posunem Apple Watch se často mluví například o funkcích pro diabetiky. Některá z příštích generací chytrých hodinek od Applu by například měla být schopna měřit hladinu cukru v krvi neinvazivní cestou. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button