Novinky

Možná bude příštím ředitelem Applu. Jeff Williams je prý tím nejbližším, koho Tim Cook ve firmě má

Už během života Steva Jobse bylo víceméně jasné, že jej v jeho pozici jednoho dne nahradí Tim Cook, který tehdy zastával pozici provozního ředitele. Ani Tim Cook nebude jablečnému gigantu šéfovat věčně a tak je jasné, že už nyní, ať se k odchodu v zatím jistě nechystá, přemýšlí, kdo by jej mohl nahradit. V této souvislosti se nejčastěji mluví o Jeffu Williamsovi, který v Kalifornii slouží jako provozní ředitel. Hierarchie postupu by tím pádem zůstala stejná jako v případě Cooka a Jobse. 

Nyní agentura Bloomberg na základě výpovědi vysokého představitele Applu přinesla zákulisní informace o tom, jaký Cookův pravděpodobný nástupce ve skutečnosti je. Williams má v současné době na starosti vývoj softwaru a design. Podřízení, kteří zůstávají v anonymitě, tvrdí, že Jeff Wiliams umí ocenit kvality svých zaměstnanců a zbytečně se nad nimi nepovyšuje. 

Kdy se Tim Cook rozhodne k odchodu do důchodu?

Jeden z řídících pracovníků Applu uvedl, že Jeff Williams je tím nejbližším, kterého Tim Cook ve firmě má. I to napovídá o tom, že Williams by se jednoho dne skutečně mohl stát nejvyšším představitelem společnosti. Jeff Williams v současné době dohlíží na produktovou řadu Apple Watch, řídí obrovský dodavatelský řetězec, divizi fitness a zdraví, Apple Care a získávání zdrojů. Kromě toho se Williams stane po odchodu Jony Iva tím, kdo bude mít poslední slovo v oblasti designu. 

Apple před úniky chrání vlastní policie. Přesto se únikům neubrání

Zaměstnanci, které rozpovídala agentura Bloomberg, přidávají také jednu zajímavou historku o první generaci hodinek Apple Watch. Někteří pracovníci, kteří novinku ještě před uvedením testovali, začali trpět alergickou reakcí, kterou vyvolával nikl obsažený v saši zařízení. Když se to Jeff Williams dozvěděl, nechal již vyrobené kusy vyřadit a operativně sehnal alternativní materiál. 

Zdroj
9to5mac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close