Novinky

Apple před úniky chrání vlastní policie. Přesto se únikům neubrání

S každou blížící se premiérou nového jablečného zařízení se na veřejnost dostane větší či menší množství úniků, které v předstihu naznačí, jak bude novinka vypadat. Magazín The Information přišel před nedávnem s velmi zajímavou historkou ze zákulisí Applu, která poodhaluje, jak k takovým únikům někdy může dojít. Je jasné, že vzhledem k velikosti dodavatelského řetězce Applu je téměř nemožné všechno uhlídat. Zvlášť, když zaměstnanci vymýšlejí velmi rafinované způsoby, jak informace a prototypy dostat ven. 

Uniklý nástupce iPhonu XS.

Poté, co na veřejnost unikly snímky tehdy připravovaného iPhonu 5c, vytvořil Apple speciální tým, který měl podobným nepříjemnostem do budoucna zamezit. V dobách své největší slávy údajně v útvaru, který mohl připomínat vnitropodnikovou detektivní kancelář, sloužilo až 30 lidí. Apple najímal bývalé vojáky, mariňáky a bezpečností experty, kteří působili v asijských továrnách, kde výrobky Applu vznikají. V současné době už prý Apple tuto práci spíše deleguje na specializované společnosti. 

Uživatelé Applu čím dál častěji opouští svá jablečná hnízda. Může za to nedostatek inovací?

Tým tehdy pravidelně odhaloval pokusy o propašování součástek v botách, v podprsence, ve vodě z vytírání a podobně. Zaměstnanci, kteří toužili po odměně, byli zkrátka velmi vynalézají. Zdaleka nejkurióznější byl však případ, kdy bezpečnostní specialisté odhalili tunel v rohu jedné z místností. Lidé prý postupně odlupovali kousky zdi a tvořili tak otvor, kterým měli v plánu pašovat utajované součástky. Ani tunel inspirovaný filmem Vykoupení z věznice Shawshank však nevyšel. 

Ač Apple bezpečností opatření rok co rok zpřísňuje, unikům se mu stále nedaří zcela zabránit. Kontrolovány jsou například pytle s odpadem, které před vyhozením podstupují prohlídku detektorem kovu. Dodavatelé, od kterých úniky pocházejí, se vystavují pokutám v řádech milionů dolarů. I přesto se k nám však takřka každý rok s předstihem dostávají obrázky chystaných iPhonů, iPadů nebo MacBooků. 

Zdroj
macrumors
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close