Novinky

Uživatelé Applu čím dál častěji opouští svá jablečná hnízda. Může za to nedostatek inovací?

Pokud jde o mobilní operační systémy, máme na trhu dva velké hráče – Android a iOS. Každá z platforem má bezesporu své výhody a najde si své příznivce i odpůrce. Někteří mají raději otevřenost operačního systému Android, jiní rádi přistoupí na filozofii Applu. Jinými slovy, každý si může vybrat.

Nikoho nepřekvapí ani to, že se sem tam nějaký ten uživatel Androidu přidá k jablečné armádě či naopak. Právě na migraci uživatelů se zaměřila společnost BankMyCell. Ta od října sledovala 38 000 lidí obchodujících se smartphony. Z dlouhodobého sledování bylo zjištěno, že doba po kterou si uživatelé své jablečné kousky nechali, se s porovnáním se statistikami z minulého roku o 15 % zkrátila.

iPhone XR

Detailnější informace říkají, že 26 % zákazníků obchodujících se svým iPhonem X opustilo svou značku a přesouvá se ke konkurenci. Z toho 18 % míří k Samsungu. K Applu za tu dobu přešlo pouze 7,7 % uživatelů Samsungu. Z toho vyplývá, že 92,3 % lidí, kteří prodávají svá zařízení s Androidem zde i zůstalo. Ze statistik společnosti můžeme vyčíst i to, že loajalita uživatelů nakousnutého jablka dosáhla od roku 2011 svého nejnižšího bodu. Je ovšem nutné zmínit, že výzkum vzniká pouze z relativně malého vzorku uživatelů používajících specifické služby společnosti BankMyCell.

Čísla jsou čísla, ale i z malého vzorku je jasné, že v mobilním odvětví jsou momentálně častější přechody k zelenému robotovi. Každého z nás asi napadne, proč se tomu tak děje. Z mého pohledu jde především o nedostatečnou inovaci u nových iPhonů. Podíl na vině má zřejmě i propad v prodeji loňských modelů a následná mediální interpretace.

Zdroj
9to5mac

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. to sou takové ty mýtuse o nedostatku inovací a podobné nesmysly. Všechny inovace vyvíjí všichni a někdo přijde dříve s něčím, někdo jiný s jinou. Když dnes má někdo nejlepší foťák, nejpozději za 2 měsíce ho má někdo jiný lepší.
    Je to jako se pošklebovat Mercedesu, který stvořil první auto, že je v úpadku, protože má málo inovací, neboť kde co, instaloval do auta někdo jiný dříve. Rozdíl mezi MB a Kiou je jinde a každý to pozná na první dobrou.
    Apple se vyhýbá nevyzkoušeným a neověřeným modernizacím a z mého pohledu je to správně. Při schopnostech a výkonu dnešních mobilů, je pro mě už důležitější spolehlivost, funkčnost a snadnost používání. Nějaké rádoby super vifikundace rád nechám Číňanům a puberťákům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button