Novinky

Fotoaparát v nových iPhonech překonává veškerá očekávání. Jak si poradil s koncertem Eltona Johna?

Jedním z největších taháků letošních iPhonů je bezesporu fotoaparát (článek Ohlédnutí za zářijovou konferencí). Apple své nejnovější vlajkové lodě nijak nešetřil a jak iPhone 11 Pro, tak i iPhone 11 Pro Max osadil hned trojicí čoček. Celá soustava fotoaparátu tak prakticky vzato umožňuje čtyřnásobný optický zoom a navíc disponuje funkcí nočního režimu.

Noční režim výrazným způsobem zlepšuje fotografování v noci. A to zejména díky možnosti nastavení delšího času, který je typicky zapotřebí při snímání noční scény. Při focení vám automatika nabídne určitý snímací čas (například 3 sekundy), přičemž si sám uživatel může zvolit čas vždy o něco vyšší (nejvyšší čas vždy odpovídá cca dvojnásobku až trojnásobku automatické hodnoty).

iPhone 11 Pro je jeden z nejlepších fotomobilů současnosti

Nových schopností iPhonu 11 Pro Max si je dobře vědom i cestovatel a fotograf koncertů, Ryan Russell. Ten před pár dny zveřejnil povedenou fotografii z koncertního turné Farewell Yellow Brick Road, ve kterém, mimo jiné, vystupuje i Elton John, právě na nejnovější iPhone 11 Pro Max.

Technicky náročná scéna a správné vyvážení barev? Pro nové iPhony žádný problém

Kromě toho, že jde o kompozičně perfektně načasovaný snímek, je vidět, že nový iPhone 11 Pro Max nemá vůbec žádný problém s takto technicky složitou scénou. I přes relativní nedostatek světla a barevné různorodosti celé scény si s těmito podmínkami poradil iPhone 11 Pro Max opravdu výborně. Ostatně, posuďte sami.

Koncert Eltona Johna zachycen na nejnovější iPhone 11 Pro Max (teleobjektiv 52 mm, f/2,0)

Konečné vyvážení bílé a na mobilní telefon minimální množství šumu jen podtrhuje dojem z výsledného snímku a je vidět, že mobilní fotografie ušla tento rok zase o pořádný kus dále. A jak se zdá, narozdíl od smartphonu, který jako takový působí dospělým a takřka finálním dojmem, je potenciální prostor růstu samotné fotografie v chytrých zařízeních ještě pořád obrovský.

První dojmy z iPhone 11 Pro: evoluční drobnosti a skvělá výdrž baterie

Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close