Novinky

Máme další úniky k chytrým brýlím od Applu. Toto však potenciální zájemce zřejmě nepotěší

Čím blíže je letošní janí konference WWDC, tím více informací se dozvídáme o plánovaném AR/VR zařízení z dílny Apple. Nejnovější informace ze strany Marka Gurmanna hovoří o dvou zásadních parametrech, kterými by chystané brýle měly disponovat.

První novinkou je pro mě nepochopitelný fakt, že nové brýle pro virtuální/rozšířenou realitu budou mít dva konektory. Jeden typu USB-C pro přenos dat a druhý proprietární magnetický, pro samotné napájení. Druhý zmíněný konektor by mimo magnetického uchycení měl disponovat i zámkem proti vytržení v průběhu používání. Důvodem pro dvě zdířky bude pravděpodobně hned následující nově uniklý parametr, a tím je napájení z externí baterie.

foto: unsplash | Lucrezia Carnelos

Následující únik hovoří o napájení z externího zdroje, tedy baterie. To má jistě své výhody, ale i nevýhody. Plusem může být samozřejm nižší hmotnost náhlavního zařízení, ze kterého plyne větší pohodlí při nošení. Hlavní nevýhodu vidím však v nutnosti mít k náhlavnímu zařízení neustále připojený napájecí kabel, na jehož konci bude neustále baterie. Tu může mít uživatel v ruce nebo třeba v kapse. Velikost akumulátoru by měla připomínat MagSafe batery pack. Jeho výdrž však radost nikomu neudělá, měla by být pouhé 2 hodiny. Pro delší používání bude tedy nutné mít baterií více a to nebude ani komfortní, ani levné.

Dle patentových přihlášek se budou nové brýle jmenovat Apple Reality Pro a představení se očekává již letos na jaře, konkrétně 5. června. Cenovka by se měla pohybovat okolo 3 000 dolarů, u nás tedy cca 70 000 Kč, pokud se tento produkt vůbec dostane do oficiální české distribuce.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button