Novinky

Malá cena útěchy za osekané balení: Apple lehce zlevnil sluchátka EarPods a síťový adaptér

Předevčírem Apple po delším čekání, než bylo v minulých letech obvyklé, představil světu nové nositele jména iPhone. Konečně už známe finální podobu iPhonu 12, včetně nové varianty mini, stejně jako pokračovatele prestižní řady iPhone 12 Pro. Už dávno před včerejší premiérou na veřejnost prosákla informace o tom, že Apple zásadně proškrtá obsah balení v krabici. Kromě iPhonu, několika nezbytných dokumentů a tradičních samolepek, v něm najdeme pouze Lightning kabel. Apple už tak s novým iPhonem přestal automaticky dodávat sluchátka a síťový adaptér. Firma tento krok obhajuje svým důrazem na snížení uhlíkové stopy a dopadu na životní prostředí. 

Zdroj: Apple

Kalifornská společnost si totiž před sebe postavila smělý cíl. Do roku 2030 chce být uhlíkově neutrální, a to včetně rozsáhlého dodavatelského řetězce. Omezení obsahu balení v krabici má v tomto kroku zásadně pomoci. Všichni z nás už beztak mají doma adaptérů přehršel. Pravdou ale je, že kabel, který balení s novým iPhonem obsahuje, je Lihgtning/UBS-C. A adaptérů s novým typem USB konektoru se v průměrné domácnosti zatím příliš nepovaluje. Stále větší část uživatelské základny používá ale bezdrátová sluchátka, takže ty dodávané Applem často jen leží v krabici. Jedním dechem ovšem musíme dodat také to, že tento krok je pro Apple velmi výhodný. Přináší totiž nemalou úsporu nákladů. Ročně půjde o stovky milionů dolarů. 

Apple chce snížit uhlíkovou stopu za každou cenu. Obaly MagSafe jsou proto univerzální

Alespoň malý prozákaznicky orientovaný krok ovšem Apple v rámci drastického tažení proti emisím a dodatečným nákladům přece jen učinil. Po premiéře totiž snížil cenu klasických sluchátek EarPods, která doposud byla součástí každé krabice s novým iPhonem. Místo 790 korun tak sluchátka od nynějška vyjdou na 590 korun. U dolarové ceny částka spadla z 29 dolarů na 19 dolarů. Stejně tak se snížila i pořizovací cena klasického adaptéru pro nabíjení. Škoda jen, že Apple nesnížil cenu také u sluchátek AirPods, aby tak přesvědčil větší část uživatelů k přechodu na bezdrátový poslech. 

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button