Novinky

Apple chce snížit uhlíkovou stopu za každou cenu. Obaly MagSafe jsou proto univerzální

Snížení uhlíkové stopy firem jako je Apple, je poměrně složitá záležitost. Apple se snaží čím dál víc uchylovat směrem k uhlíkové neutralitě. Cíl kalifornského výrobce je být do roku 2030 uhlíkově neutrální, tedy neprodukovat žádnou uhlíkovou stopu. K tězké snaze Applu nasvědčuje mnoho kroků. Jedním z nich je třeba odstranění nabíjecího adaptéru a sluchátek EarPods z krabičky nových zařízení iPhone.

S představením nového iPhonu 12 spatřila světlo světa nová technologie nabíjení MagSafe. Tento druh nabíjení eliminuje nepříjemné nedostatky bezdrátových nabíječek. MagSafe funguje na principu magnetu. Nabíječku kulatého tvaru stačí přicvaknout na zadní stranu iPhonu a o nic se už nestarat. Obdobný princip lze vidět u hodinek Apple Watch.

Zdroj: Apple

S principem MagSafe se otevřela brána výrobcům obalů, kteří můžou vyrábět obaly s podporou MagSafe. Apple už nabízí dva obaly na svém webu a ve snaze snížit uhlíkovou stopu, jsou kryty multifunkční. Velikost krytu totiž odpovídá proporcím jak iPhonu 12, tak iPhonu 12 Pro. Na webu jsou dvě varianty. Jeden průhledný kryt a poté jeden silikonový, který je dostupný v osmi barvách. Cena krytů je stejná a to 1 490 korun. Apple také nabízí koženou pěněženku, která se magnetem k iPhonu přicvakne. Tato peněženka je dostupná ve čtyřech barevných variantách a stojí 1790 Kč.

Zdroj: Apple.com

Na tomto kroku Applu lze velmi dobře pozorovat, že nehodlá ani nadále ubírat ze své enviromentální politiky. Tato snaha se u gigantů jako Apple velmi cení a lze ji považovat za gesto směrem k životnímu prostředí, které trpí pod neustále se narůstajícím množstvím elektroodpadu.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button