Tipy a trikyZačínáme s Macem

Mac OS X – Adresáře widgetů a pár triků

V minulém díle našeho miniseriálu jsme se naučili instalovat nové widgety a následně je nastavit. Dnes se podíváme kde mají na disku svou složku.

Widgety, které jsou v aplikaci Dashboard předinstalovány se nachází v následujícím umístění:

/Library/Widgets

V aplikaci Finder klávesovou zkratkou SHIFT + CMD + G vyvolejte zadání cesty, zadejte a potvrďte.

Widgety, které jste si do aplikace Dashboard nainstalovali sami, ať už prostřednictvím Dashboard samotného či přes web, se nachází ve vaší domovské knihovně. Aby jste ji mohli ve Finderu zobrazit, standardně je skryta, využijte postup v tomto článku. Následně opět vyvolejte zadání cesty ve Finderu a zadejte následující:

/Users/mariankadlec/Library/Widgets

A na konec našeho miniseriálu si ukážeme několik zajímavých triků a tipů, které můžete v prostředí Dashboard využít.

  • Pokud spouštíte Dashboard prostřednictvím předvolené klávesy na vaší klávesnici (viz. tento článek) stiskněte ještě klávesu SHIFT. Animace otevření aplikace se zpomalí.
  • Chcete-li aktualizovat data widgetu (například widget o počasí, zpravodajství a pod.) přesuňte na něj kurzor myši a stiskněte klávesy CMD + R. Widget se aktualizuje za doprovodu animace.
  • Rychlého zavření widgetu docílíte pokud na něj opět přesunete kurzor myši a stisknete klávesu ALT (OPTION). U widgetu se v rohu zobrazí ikona pro uzavření.
Tímto nás miniseriál o aplikaci Dashboard končí, ovšem můžete se již těšit na další, který pro vás, začínající uživatele Mac OS X, připravujeme.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button