Tipy a trikyZačínáme s Macem

Mac OS X – Předvolby pro Dashboard

V minulém článku věnovaném začátečníkům v Mac OS X jsme si představili aplikaci Dashboard. Dnes se podíváme na možnosti jejího nastavení. K předvolbám se dostaneme několika způsoby:

  • ikona Dashboard v Docku – pravým kliknutím na ikonu Dashboard vyvoláme nabídku, ze které vybereme položku “Předvolby pro Dashboard…”
  • Předvolby systému – v nabídce aplikace Předvolby systému zvolíme položku Mission Control

Ať zvolíte ten či onen postup dostanete se k oknu uvedeném na obrázku 1.

Pokud v nabídce odstraníte volbu Zobrazit Dashboard jako plochu získáte při vyvolání aplikace Dashboard widgety přímo nad pracovní plochu – viz. obrázek 2. Ovšem jedná se jen o náhled, který zrušíte kliknutím mimo widgety.

Dalším a posledním důležitým nastavením aplikace Dashboard je její vyvolání prostřednictvím klávesové zkratky či aktivních rohů. V okně nastavení Mission Control (viz. obrázek 1) klikněte na rozbalovací paletku u “Zobrazit Dashboard” a vyberte příslušnou klávesu nebo zvolte volbu Aktivní rohy, kde si můžete vybrat jeden z rohů, který po najetí kurzorem myši aktivuje aplikaci Dashboard (viz. obrázek 3).

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button