Tipy a trikyZačínáme s Macem

Mac OS X – Widgety v Dashboard

Jak už víme aplikace Dashboard sdružuje nejrůznější widgety. V prvním díle jsme uvedli seznam výchozích widgetů, v druhém jsme se naučili nastavit aplikaci Dasboard a dnes se podíváme na instalaci dalších widgetů a jejich následné nastavení.

K tisícům dalších widgetů se dostaneme z aplikace Dashboard kliknutím na tlačítko + v levém dolním rohu obrazovky, následně zvolíme tlačítko Další widgety… Internetový prohlížeč Safari otevře umístění na webu společnosti Apple, odkud lze získat aktuálně celkem 3898 nejrůznějších widgetů, které jsou řazeny do následujících kategorií: Blogy a Fóra, Byznys, Výpočty a převody, Vývoj, Email a Komunikace, Jídlo, Hry, Informace, Mezinárodní, Zábava, Filmy a TV, Hudba, Internet a Bezpečnost, Novinky, Radio a Podcasty, Reference, Vyhledávání, Nakupování, Sport, Oznámení, Doprava, Cestování a Webkamery.

Vybraný widget nainstalujeme kliknutím na odkaz v jeho popisu. Poté je soubor stažen a zařazen do seznamu nainstalovaných widgetů v aplikaci Dashboard. Seznam vyvoláme kliknutím na tlačítko + v prostředí Dashboard, ze seznamu vybereme naš nový widget a klikneme na jeho ikonu. Tím se widget přenese do prostředí Dashboard, odkud jej můžeme ihned používat.

Několik widgetů umožnuje i vlastní nastavení. Poznáme je tak, že po najetí kurzorem myši nad jejich ikonu se u nich objeví písmeno “i”. Kliknutím na toto písmeno se přesuneme k vlastnímu nastavení widgetu (viz. následující obrázek).

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button