FinderTerminalTipy a triky

Jak úplně vypnout Dashboard

Dashboard, jedněmi zbožňovaný a druhými naprosto přehlížený. Pokud patříte ke druhé skupině a sem tam se vám podaří stishnout klávesu pro Dashboard v tu nejnevhodnější chvíli podívejte se na náš následující dnešní tip.

Vypnutí Dashboard

Pro vypnutí Dashboard budeme muset opět použít Terminál  (naleznete jej v Aplikace/Utility nebo použijte klávesovou zkratku CMD ⌘++U).
Do okna Terminálu zadejte následující příkaz a stiskněte Enter:

defaults write com.apple.dashboard mcx-disabled -bool TRUE;killall Dock

Změny se projeví okamžitě po stisknutí klávesy Enter.

Pokud budete chtít funkci Dashboard povolit v budoucnu, zadejte do okna Terminálu následující a stiskněte Enter:

defaults delete com.apple.dashboard mcx-disabled;killall Dock

Neneseme žádnou odpovědnost za jakékoliv přímé, nepřímé, zvláštní, následné nebo jiné ztráty nebo škody jakéhokoliv druhu, které mohly být zapříčiněné přímým nebo nepřímým použitím informací obsažených na těchto stránkách.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Mám pocit, že na MacBook Pro to lze vyvolat pouze přes fn + F12, takže tam omyly nehrozí, nicméně určitě se najde spousta lidí, kteří to ocení 😉

  2. Dashboard jsem spustil pouze jednou, když jsem viděl Liona poprvé. Od té doby ho úspěšně ignoruji, protože podle mě k ničemu není. Miniaplikace jsou fajn, ale uvítal bych, kdybych je mohl mít na ploše trvale, tak jako ve Windows Vista/7 (ve Windows jsem tam měl např. počasí) a abych je mohl umístit jak na primární, tak na sekundární monitor, prostě podle sebe. Ale abych se podíval na předpověď počasí či vytížení systému tak, že spustím dashboard, to je k ničemu. Ale zase jeho vypnutí mi přijde zbytečné, sice mám spouštěcí klávesu na F4 vedle Mission Control, ale to zase spouštím gestem na Magic Mouse, takže překlepy nehrozí 🙂 Nicméně návod si ukládám pro strýčka Příhodu a děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button