Články

Komentář: Apple během keynote jasně ukázal, že ani v nejmenším neztrácí chuť inovovat

Včerejší keynote byla v mnoha aspektech jiná, než na co jsme byli zvyklí v uplynulých letech. V prvé řadě se celá akce musela (stejně jako letošní WWDC) obejít bez publika. Těžko říct, zda to pro vystupující osoby v čele s Time Cookem bylo ku prospěchu věci, nicméně jednu věc nám tím Apple ukázal docela jasně. Zatímco ostatní tiskové akce konkurenčních firem působí stejně suše asi jako špatně namazaný chleba, tak virtuální keynote v podání Applu je docela jiná káva. Technické zpracování, produkce, přechody mezi scénami, zkrátka vše od začátku do konce měl Apple vypiplané do posledního detailu.

Zdroj: Apple

Září bylo vždy měsícem nových iPhonů, ovšem slet letošních událostí zapříčinil, že klíčový produkt Applu nabral zpoždění. Ostatně to již dříve avizoval samotný Apple, který nás koncem léta ubezpečil, že nový iPhone 12 rozhodně přijde, jen to bude o něco později, než jsme zvyklí.

Apple Watch se mění ve strážného anděla

O roli hlavní hvězdy večera se tentokrát rozdělil iPad Air 2020 a Apple Watch Series 6. Oběma novinkám jsme věnovali samostatné články, takže je zbytečné, abych tu opakoval již vyřčená fakta. Přesto si ale nemůžu odpustit svůj názor na to, jak na mě představení obou novinkou zapůsobilo.

Zdroj: Apple

Je úžasné pozorovat, kam se Apple Watch za dobu své existence posunuly. Zatímco první generace se hledala a zkoumala potřeby uživatelů, Apple Watch Series 6 už jasně ukazují, kudy má Apple namířeno. Je naprosto evidentní, že Apple vidí nositelnou elektroniku jako doplněk, který nám má pomáhat monitorovat zdravotní stav, pomáhat v získání lepší kondice a varovat před nejrůznějšími riziky. Nebudu lhát a rovnou přiznám, že tato myšlenka mi je nesmírně sympatická.

S přidáním možnosti pro monitoring nasycení krve kyslíkem se z Apple Watch Series 6 stal zase o něco schopnější strážce, který bdí nad vaším zdravím. Tento přístup mi dává smysl a upřímně se už nemůžu dočkat, co nového se Apple Watch naučí měřit v další generaci.

Zdroj: Apple

Nejbarevnější iPad ever

Další novinkou se stala již čtvrtá iterace iPadu Air. Ten konečně dostal design jako „pročkové“ verze, byť zůstal ochuzen o Face ID. Autentizační proces zde stále obstarává Touch ID, které se nově přesunulo do zapínacího tlačítka. Nové barevné varianty pak jasně ukazují, že iPad Air bude chtít zaujmout především mladší publikum, pro které je styl stejně důležitý jako hardwarová výbava.

Zdroj: apple.com

A ta je mimochodem vážně parádní. Srdcem tabletu se stal čipset A14, který jako první na světě využívá 5nm architekturu. Pravděpodobně jde o stejný čipset, jaký dostane také iPhone & iPhone 12 Pro, kde určitě najde ještě lepší využití při spojení s modulem hlavního fotoaparátu. V případě iPadu mě ovšem zaujalo něco jiného.

https://youtu.be/r_VSll0WLZE

Konečně totiž začínám chápat, co tím Apple myslí, když říká, že iPad je váš nový počítač. Osobně patřím do generace, která zažila zrod tabletů, které byly obecně považovány za zařízení primárně určená ke konzumaci obsahu. Po světě však chodí také mnohem mladší jedinci, kteří toto pokřivené vnímání nemají a iPad tak mohou snadno vnímat jako adekvátní náhradu za notebook s prastarým a nejspíše i zastaralým konceptem neodělitelné klávesnice od displeje.

Služba sjednocující služby

Není pochyb o tom, že žijeme v éře služeb. Sám si předplácím cloudová úložiště, přístupy do audiobank, Netflix, Spotify a pár dalších. Ve svém okolí mám ovšem známé, co si předplácí klidně i deset a více nejrůznějších služeb. Není tedy pochyb o tom, že tento obchodní model je v kurzu a Apple u toho rozhodně nechce chybět. A velmi prozíravě přichází se službou Apple One, která vám opticky i finančně uleví. V rámci jednoho předplatného získáte více Apple služeb, což pro mnohé bude znít opravdu lákavě. Proti tomu prakticky nelze říct nic špatného a osobně si troufám tvrdit, že Apple One bude mít pro Apple i samotné uživatele čím dál větší význam.

Zdroj: Apple

Když se ohlídnu za včerejší keynote, tak rozhodně nejsem ani v nejmenším zklamaný. Apple předvedl důstojnou show, během níž odprezentoval hned několik zajímavých novinek. Zároveň nám ukázal, že v tak nelichotivé době, jaké se svět aktuálně nachází, neztratil svou tvář a především chuť vytvářet nové věci. Nejvíce patrné je to při pohledu na Apple Watch, které se pomalu a jistě transformují v zařízení, bez kterého si jednou nedovolíme vstát z postele.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button