Novinky

Jony Ive věří, že nositelnou elektroniku čeká zajímavý vývoj, který skončí integrací technologií do našich těl

Jony Ive už sice není oficiálním zaměstnancem Applu, přesto je s touto značkou i nadále spjatý prostřednictvím jeho designérského studia LoveFrom. O tom a dalších tématech se tentokrát rozpovídal v rozhovoru s Annou Wintour z Vogue na akci RE:WIRED.

Jony Ive potvrdil, že jeho společnost úzce spolupracuje s Applem. Bohužel však nezmínil, o jaké konkrétní projekty se jedná a ani nenaznačil, jakým stylem je spolupráce mezi oběma subjekty nastavena. Studio LoveFrom nemá díky zkušenostem Iva nouzi o zakázky a doposud se podílelo na projektech řady světoznámých značek, jako je například AirBnb, Moncler či Ferrari.

Jony se rozpovídal také o nositelné elektronice, která podle něj představuje významnou technologickou oblast. Ive věří, že nositelnosti se budou vyvíjet až do té doby, než se začnou stávat součástí našich těl, respektive až zmizí pod naší kůží. Jakkoli se může tato myšlenka zdát jako přehnaná, všechny dosavadní indicie naznačují, že vývoj nositelné elektroniky se ubírá právě tímto směrem.

Zdroj: Wired

V diskuzi na téma 20. výročí od představení hudebního přehrávače iPod se Jony nechal slyšet, že to byl právě první iPod od Applu, který považuje za první zařízení z oblasti nositelné elektroniky. 

Téměř v každém rozhovoru Jony Ive zmiňuje Steva Jobsa, přičemž v tomto případě tomu nebylo jinak. Ive tentokrát vzpomenul na Jobsovo odhodlání a hodnoty. V diskuzi hovořil o společných rozhovorech, kdy rozebírali nejrůznější myšlenky, což je často dovedlo k zajímavých úvahám nad vlastními individualitami. Na celý rozhovor s Jony Ivem se můžete podívat zde.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button