Novinky

Jobsem podepsaný plakát k filmu Toy Story se vydražil za astronomickou cenu

Předměty, které byly ve vlastnictví zakladatele Applu Steva Jobse jsou mezi sběrateli extrémně ceněné. V minulosti se tak za astronomické částky dražilo Jobsovo auto nebo jím podepsané produkty Applu. Nyní se do aukce dostává cennost spojená s jinou společností, na jejímž rozvoji se Steve Jobs podílel.

Řeč je o podepsaném plakátu k filmu Toy Story z filmového studia Pixar. Papírovou upoutávku k vůbec prvnímu celovečernímu animovanému filmu Jobs podepsal někdy okolo roku 1995. Zakladatel Applu v té době zastával pozici generálního ředitele Pixaru a měl zásadní vliv na to, že se z nevýrazného studia stal gigant, který naučil svět dívat se na celovečerní animáky. 

A je to oficiální. Apple za 12 dní představí iPhone 11, Apple Watch Series 5 a další novinky

Podepsaný plakát ke kulturnímu snímku Toy Story vstupoval do aukce za vyvolávací cenu 25 tisíc dolarů. Nakonec jej však aukční síň Nate D. Sanders Ausction vydražila za 31 250 dolarů, v přepočtu tedy okolo 730 tisíc korun. Nejednalo se přitom o první Jobsem vydražený plakát, který se prodal za astronomickou cenu. Už v roce 2017 zaplatil zájemce za plakát ke světové výstavě Expo 1992 částku 19640 dolarů. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button