Novinky

Bývalý inženýr Applu o Jobsovi: během dovolené byl obzvláště kreativní. Volal nám i šestkrát denně

O zakladateli Applu Stevu Jobsovi už bylo napsáno a natočeno mnohé.  Všechna Josbova vyobrazení se shodují v jednom. Nejvýraznější tvář Applu dokázala ze svých podřízených dostat skutečné maximum. To ostatně nyní potvrzuje také bývalý zaměstnanec společnosti, kterou Steve Jobs založil. Konkrétně jde o inženýra Tonyho Fadella, který je považován za vynálezce iPodu a výrazně se podílel také na zrození iPhonu. S Jobsem tedy spolupracoval velmi úzce.

Zdroj: Apple

Fadell v podcastu The Tim Ferris Show například sdělil, jak Jobs trávil dovolené. Mnozí by očekávali, že dovolené Steva Jobse budou vzácné chvíle, kdy od přísného šéfa měli podřízení klid. Nebyla to ale tak úplně pravda. První den až dva se Jobs údajně opravdu dokázal odmlčet a odpočívat. Následně ale rekreace u Jobse pravidelně spustily nekontrolovatelný proud kreativity. Dny mimo kancelář totiž Jobs trávil přemýšlením nad tím, kam bude jeho společnost dál směřovat, jaké produkty nabídne a jakým technologiím se bude věnovat.

Recenze Beosound A1 2. generace: stylový reproduktor, co zaujme nejen designem

Podle Fadella byli zaměstnanci v kancelářích i během Jobsovy dovolené stále v pozoru. CEO Applu totiž pravidelně volal, aby se dozvěděl, jak pokračují důležité projekty. Takto byl Jobs schopen volat i šestkrát denně. Bývalý zaměstnanec společnosti ale uznal, že tehdejší ředitel obvykle volal ve víceméně klasických pracovních hodinách. Tony Fadell také prozradil, že podobné hovory s Jobsem miloval. Šéf Applu totiž neřešil jen denní agendu, ale byl více otevřený rozjímání o vizích společnosti a dalším konverzacím ze života. Fadell také dodal, že Jobs jezdil na dovolenou pravidelně na jedno až dvě místa, která si oblíbil. V objevování nových destinací si tedy neliboval.

Zdroj
BI

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button