NovinkyZ historie Apple

Jeden z tvůrců iPhonu se rozpovídal, jak mu Steve Jobs zachránil život

Zesnulý spoluzakladatel Applu Steve Jobs bývá často vykreslován jako guru dnešního technologického světa, který výrazně přispěl k současnému boomu všemožných chytrých zařízení. Bývalý zaměstnanec společnosti Scott Forstall se nyní rozpovídal o tak trochu lidštější stránce ikonického šéfa jablečné firmy.

Forstall pracoval v Applu do roku 2012 a je považován za jednoho z duchovních otců iPhonu. Nyní se poprvé od svého odchodu před 5 lety veřejně rozpovídal o tom, jaké to je pracovat pod šéfem, jenž byl celému světu znám jako pedanstký despota. “Jobs byl opravdu soucitný a oddaný ke svým přátelům a příbuzným,” pronesl Forstall při nedávné události v kalifornském muzeu počítačů. Bývalý inženýr Applu se také svěřil s příběhem kdy mu podle jeho slov Steve Jobs zachránil život.

Někdy kolem roku 2004, tedy v době, kdy se v Cupertinu začalo pracovat na prvním iPhonu trpěl Scott Forstall zákeřným virem. Došlo to tak daleko, že po několika dnech byl Forstall hospitalizován a lékaři jej museli krmit trubičkou. Steve Jobs údajně navštěvoval svého zaměstnance v nemocnici pravidelně. Lékaři se jednoho z tvůrců iPhonu snažili léčit stejnými léky, které předepisovali pacientům s rakovinou. Nic však nepomáhalo a zdravotní stav Forstalla se nadále horšil. Poté Jobs svému podřízenému zavolal a řekl mu: “Mám toho nejlepšího akupunkturistu na světě a tak ten tě z toho dostane!”.

Protože už bylo pozdě večer a churavějící inženýr byl přesvědčen, že Jobse už do nemocnice nepustí. Na to jeden z nejbohatších lidi světa odpověděl, že pokud mu vyjdou vstříc, daruje nemocnici vrtulník. K tomu Scott Forstall poznamenal, že není špatné mít bohaté přátele. Poté už se jeho zdravotní stav začal zlepšovat.

Forstall si vzpomněl také na hádku se Stevem Jobsem, kterou vedli ohledně nacenění jednoho z chystaných počítačů Mac. Jobs totiž tvrdil, že by měl být dražší, navrhovaná cena pro nej totiž byla přílíš nízká. Na to mu Forstall údajně odpověděl, že takové věci multimiliardáři prostě nechápou.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button