Novinky

Jako bychom se dívali na rozebraný iMac. Pohled do útrob monitoru Studio Display odhalil zajímavé detaily

Zatímco Mac Studio se dočkal již prvních rozborek a tím i odhalení několika zajímavých detailů zahrnující například možnost výměny interního úložiště, Studio Display na svou podrobnou pitvu stále ještě čeká. Prvotní náhled pod sukni nového Apple monitoru však přináší zveřejněný snímek určený pro autorizované servisy.

Fotografie zachycuje Studio Display se sundaným panelem, pod nímž se nachází úhledně uspořádané komponenty. Ty jsou na první pohled rozděleny do několika sekcí. Kromě napájecích obvodů soustředěných v horní části monitoru si lze všimnout také základní desky v pravém dolním rohu. Ta v sobě ukrývá hlavní komponenty včetně čipsetu A3 Bionic s vlastní 64GB pamětí, na které je nahrán operační systém iOS 15.4, tedy stejný firmware jaký pohání všechny současné iPhony.

Všimnout si lze také čtyř ze šesti reproduktorů, které jsou usazeny na obou stranách dolních okrajů monitoru. Z mého pohledu je ovšem nejzajímavější pohled na systém chlazení, který využívá dva samostatné ventilátory. S ohledem na parametry Studio Display mi ovšem jejich skutečný význam uniká. Aktivní chlazení není u monitorů ničím neobvyklým, ovšem většinou jsou jím vybavené modely s citelně lepšími parametry. Větráky v takovém případě pomáhají ve chvílích, kdy monitor dlouhodobě zobrazuje obsah s vysokým dynamickým rozsahem a naplno využívá maximální úroveň jasu.

Foto: macrumors

Studio Display však do této kategorie ani zdaleka nepatří, jelikož jeho špičkový jas činí pouhých 600 nitů, což v praxi nestačí ani na splnění základního HDR standardu. Navíc jde o konvenční IPS panel, takže v porovnání s mini-LED displeji, by zde nemělo vznikat takové množství odpadního tepla, které by vyžadovalo aktivní formu chlazení. Vysvětlení tohoto řešení se pravděpodobně dočkáme až potom, co Studio Display projde rukama zkušených techniků.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button