Novinky

Studio Display běží na plné verzi systému iOS 15.4. Bohužel první testy odhalily také řadu problémů

Jelikož se Studio Display dostává do rukou prvním recenzentům, tak na povrch začínají vyplouvat informace, které nebyly ještě doposud známé. Jedna z těchto informací se týká přesné verze softwaru. Apple totiž při své konferenci zmínil pouze detaily ohledně procesoru, ale ohledně použitého firmwaru však nepadlo ani slovo. Nyní již víme, že monitor běží na plnohodnotné verzi iOS 15.4 a software tedy není nijak speciálně upraven, jako je tomu například u reproduktoru HomePod.

Zdroj: Apple

Dle prvních reakcí však tato verze systému způsobuje značné problémy týkající se čelní kamery. Recenzenti si také stěžují na neostrost videa, špatný kontrast, velké množství šumu a zvláštní chování funkce Center Stage. Obraz je údajně mnohonásobně horší než u přední kamery iPhonu SE a působí velmi laciným dojmem.

Kvalita kamery připomíná staré smartphony BlackBerry

Testeři kvalitu použité kamery dokonce přirovnávají ke starým telefonům Blackberry, což rozhodně není dobrá vizitka. Problém bude ale pravděpodobně v softwaru, jelikož hardwarově je tato komponenta absolutně stejná jako přední kamera v tabletu iPad Air, která žádnými z těchto problémů nedisponuje. Kamera je tedy opravdu drtivým zklamáním a od společnosti vyrábějící jedny z nejlepších mobilních fotoaparátů, jsme zkrátka čekali mnohem lepší výsledky.

Foto: Apple

Co se týče Center Stage, tak u ní byly objeveny problémy, které se týkají absolutně nelogického chování této funkce. Jakmile prý trochu pohnete tělem či otočíte hlavou, tak Center Stage zaznamená váš pohyb a nesmyslně vás ze záběru ořízne. Poté trvá déle jak 5 vteřin, než se obraz opět vycentruje. Apple na tento problém zareagoval a oznámil, že se systém nechová dle očekávání a tyto neduhy budou vylepšeny aktualizací softwaru. Na tuto aktualizaci však nebyl stanovený žádný časový rámec a můžeme tedy pouze odhadovat, kdy ji Apple pro veřejnost uvolní. Snad to nebude trvat příliš dlouho.

Zdroj
macrumors

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button