Videa

Recenze Homepod mini: Siri do každé rodiny [video]

S původním Homepodem to Applu příliš nevyšlo. Ačkoli šlo o kvalitně zpracovaný reproduktor, neviditelná ruka trhu ukázala, že preference uživatelů se nachází někde jinde. Uplynulo pár let a Apple opět přišel s chytrým reproduktorem – Homepod mini. Od svého staršího sourozence se liší už na první pohled. Je menší a především podstatně levnější. Za cenu klasického Homepodu si můžete pořídit hned několik Homepodů mini a ty si rozmístit různě po svém obydlí.

Z hlediska konstrukce se jedná o malou kuličku, která svým vzezřením připomíná o něco větší tenisový míček. Povrch reproduktoru tvoří perforovaná textilie, na horní straně se pak nachází ovládací panel s dotykovými senzory pro regulaci hlasitosti. Homepod mini podporuje také několik dotykových gest, s jejichž pomocí lze aktivovat Siri, případně ovládat hudební přehrávač.

Co se týče kvality zvuku, Homepod mini hraje tak, jak by člověk očekával od reproduktoru s cenou olizující 100 Eur. Na poměry konstrukce není výstup vůbec špatný; středy jsou čisté a výšky dostatečně čitelné. Basy zde pochopitelně nemají potřebnou hutnost, ale to lze s ohledem na velikost reproduktoru chápat. Pokud se rozhodnete pořídit dva Homepody mini, lze je spojit do sterea a tím získat o něco kvalitnější reprodukci.

Síla Homepodu mini však neleží ve zvukové kvalitě. Jeho primárním cílem je dostat Siri do každé rodiny a svým uživatelům posloužit jako nástroj pro ovládání chytré domácnosti. Jak mu tato role sedí a jaké jsou jeho další zajímavé vlastnosti, na to vám odpoví další videorecenze, která vznikla ve spolupráci s naším partnerským YouTube kanálem GizLife.

Pokud si nechcete nechat ujít také další videa ze světa Applu, gadgetů a dalších vychytávek, nezapomeňte dát odběr a případně si nastavit také upozornění, aby vám nic neuniklo.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button