Novinky

Tohle nám Apple jaksi zapomněl sdělit. Mac Studio umožní poměrně snadnou výměnu SSD

Po dlouhé době opět modulární počítač

Za poslední roky jsem si již zvykli, že kromě modelu Mac Pro jsou konfigurace všech ostatních Maců pevně dány a jakmile si při nákupu zvolíte konkrétní velikost operační paměti či interního úložiště, v budoucnu to nemáte šanci jakkoli změnit. Podle všeho to ale vypadá, že v případě nedávno uvedeného Mac Studio to nebude úplně platit.

Zajímavé odhalení přinesl YouTube kanál Max Tech, kde se pustili do rozborky Macu Studio. Zatímco u nového MacBooku Pro jsou všechny klíčové komponenty spečeny do jednoho kusu křemíku, základní deska u Mac Studio je řešená odlišným způsobem. Během rozebírání počítače se autorům pitvy odhalil pohled na dvojici SSD zasazených do dvou samostatných slotů.

Foto: MaxTech

Slot pro SSD vypadá nestandardně, přesto je pouze otázkou času, kdy se objeví řešení od výrobců třetích stran

To je poměrně šokující zjištění, jelikož sám Apple na svém webu uvádí, že úložiště v Macu Studio není uživatelsky přístupné a vyzývá k nákupu zařízení s dostatečně velkou kapacitou. Na obranu Applu je nutné uvést, že dostat se do útrob Mac Studio, není nic pro nezkušené jedince. Nejprve je totiž nutné odstranit gumový kroužek na základně, pod kterým se nachází čtveřice šroubů. Teprve po jejich vyšroubování lze celé zařízení otevřít a dostat se k jeho vnitřnostem.

Foto: MaxTech

S ohledem na povahu použitých SSD, které lze za určitých okolností poměrně snadno vyměnit, se nabízí otázka, zda Apple například nechystá vlastní sadu pro budoucí vylepšení úložiště. Ať tak či onak, jde o velmi příjemnou novinku, kterou ocení každý majitel Macu Studio. Zároveň si troufám předpovědět, že dříve či později se příležitosti chytí výrobci třetích stran, jako je například OWC, kteří nabídnou vlastní KIT pro rozšíření kapacity interního úložiště.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button