Novinky

Studio Display disponuje 64GB interní pamětí. Předimenzované úložiště má poměrně snadné vysvětlení

S tím jak se dostávají první kusy monitoru Studio Display k testerům, postupně se dozvídáme další informace, které nám Apple během oficiálního uvedení nesdělil. Na poměrně zajímavou skutečnost upozornil twitterový účet Khaos Tian, kterému se podařilo zjistit, že Studio Display disponuje interní pamětí s kapacitou 64 GB. Z toho však využívá pouze 2 GB pro firmware, který v tomto případě představuje plnohodnotnou verzi iOS 15.4.

Je ovšem zajímavé, že o interní paměti není v oficiálních specifikacích žádná zmínka. Na druhou stranu to nemusí být zas až tolik překvapivé, jelikož Studio Display je vybaven čipsetem A13 Bionic, jehož pevnou součástí je také NAND úložiště.

Studio Display je výkonnější než Apple TV 4K

V podstatě jde o stejný procesor, jaký se poprvé objevil v iPhone 11 a posléze i druhé generaci iPhone SE a deváté generaci základního iPadu. Jedním z důvodů, proč Studio Display dostal stejný čipset jako výše zmíněná zařízení, můžou být výrobní úspory. Pro Apple bylo pravděpodobně levnější vzít již hotové čipy, než je složitě upravovat potřebám monitoru.

Z toho mimo jiné plyne, že Studio Display je osazen procesorem s taktem 2,65 GHz, a jde tím pádem o výkonnější zařízení, než jakým je Apple TV 4K druhé generace, kterou pohání SoC A12 Bionic.

Zmínit si zaslouží také první reakce recenzentů, jejichž pocity jsou častokrát velmi smíšené. Zobrazovací vlastnosti označují za spíše průměrné, přičemž největší kritiku si odnáší FaceTime kamera, jejíž kvalita připomíná staré mobilní telefony. Na to však Apple již stihl zareagovat prohlášením, že brzy vypustí pro Studio Display aktualizaci, která má problémy s kvalitou obrazu z kamery jednou provždy vyřešit.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button