Novinky

iPhone X začal vznikat už v roce 2012. Museli jsme počkat na nové technologie, říká Jony Ive

Na tradiční konferenci TechFest konané v americkém Manhattanu se letos objevil i hlavní designér společnosti Apple, Jony Ive. Ten v rozhovoru pro magazín The New Yorker prozradil, že s vývojem nejnovějšího iPhonu X začala cupertinská společnost již v roce 2012. Jen pro představu, tehdy byl za nejlepší smartphone na světě považován iPhone 5.

Jony Ive v rozhovoru s Davidem Remnickem z The New Yorker

„Vytvořit produkt jako je právě iPhone X vyžaduje spoustu času a hlavně trpělivosti. Při návrzích jsme udělali mnoho špatných rozhodnutí, které jsme následně museli řešit. Ale to ostatně patří k vývoji. I některá špatná rozhodnutí mohou být nakonec inspirací k dokončení celého projektu,“ říká Jony Ive a dále pokračuje: „Největší výzvou u nového iPhonu bylo ale snoubení našich myšlenek s dostupnou technologií. Před pěti lety, když jsme se snažili zabudovat reproduktor, fotoaparát a další technologie do displeje, to nedopadlo příliš dobře. Původní prototypy byly těžké a rozměrné. S dnešním iPhonem X se nedají vůbec srovnávat. Vždy je tak potřeba počkat až naše nápady dožene i technologie, která umožní vyrobit výsledný produkt.“

Na iPhone X se pracovalo pět let

Ive v rozhovoru dále připustil, že on, ani celá kalifornská společnost nejsou rozhodně dokonalí. Své práci ale věnuje maximální úsilí a věří, že je to ta správná cesta k úspěchu. Zároveň vyprávěl o jeho nadšení z procesu vytváření nových produktů: „Mám mnohem větší radost z prvotních návrhů, myšlenek a celkově výrobního procesu, který se pojí s jednotlivým zařízením, než z jeho finální podoby“. I cesta je cíl, toto motto tak Jony Ive splňuje naprosto dokonale.

Provětrali jsme Tesla Model X 100D. První SUV, co vám dá křídla

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button