Novinky

iPhone X Tesla: limitovaná edice výročního iPhonu za sto tisíc nabídne solární panel a přídavnou baterii

Rusko je zemí neomezených možností, kde i ty nejdražší smartphony dokážou být ještě dražší. Zlatem a drahokamy vykládané kousky jsou zde na denním pořádku, a proto je třeba hledat další cesty, jak zaujmout zhýčkanou klientelu. S ojedinělým přístupem přichází společnost Caviar, která oznámila modifikovanou verzi iPhonu X (recenze). Výroční smartphone s logem Applu nese označení iPhone X Tesla je vybaven sekundárním akumulátorem a solárním panelem. Samozřejmě nechybí ani nezbytné zdobení, které odráží výjimečnost celého zařízení.

Přestože Caviar nezveřejnil příliš podrobností, z dostupných materiálů lze vyčíst, že modifikace spočívá v přidělání speciální krytu. Díky tomu značně narostla hmotnost, jejíž hodnota se zastavila na rovných 260 gramech. Za povšimnutí stojí také zlacení v horní části zadního krytu, kde je vyrytý název “Tesla“. Zbytek konstrukce pak tvoří šasi z uhlíkových vláken. Velkou neznámou ovšem zůstávají schopnosti solárního panelu a stejně tak kapacita přídavného akumulátoru.

S ohledem na velikost solárního panelu však nelze očekávat, že by dokázal v rozumné době nabít baterii do plné kapacity. S nejvyšší pravděpodobností bude sloužit pouze jako efektní prvek k pochlubení mezi přáteli. Společnost Caviar zpočátku počítala s výrobou 99 kusů modelu iPhone X Tesla, ale na základě předobjednávek toto číslo nakonec navýšila na 999 kusů. První vyrobený kus má údajně putovat Elonu Muskovi.

https://youtu.be/qkPvJ6MgZS8

Jelikož se celou dobu bavíme o limitované edici a exkluzivních materiálech, odpovídá tomu také cena. Pokud se vám iPhone X Tesla zalíbil, připravte si přibližně 97 tisíc korun za variantu s 64GB interní pamětí, model s kapacitou 256 GB pak vyjde na zhruba 103 000 Kč bez daně.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button