Novinky

iPhone 8 údajně trápí vážné problémy, při nabíjení se odlepuje displej

Nové iPhony 8/Plus se dostávají k prvním uživatelům, kteří začínají reportovat své dojmy z používání. Stejně jako v minulých letech se to opět neobešlo bez negativních reakcí, které poukazují na konstrukční vady. Nejpikantnější historkou se pochlubil tchajwanský majitel modelu iPhone 8 Plus, který zveřejnil snímky, na nichž je patrné oddělení displeje od zbytku těla. Krátce na to se internetem prohnaly podobné fotografie, tentokrát z Japonska.

V prvním případě došlo k výměně za nový kus a vadné zařízení je aktuálně zkoumáno společností Apple. Poškozený majitel iPhonu prozradil, že k incidentu došlo po zhruba pěti dnech od prvního zapnutí. Za odlepením displeje bude s nejvyšší pravděpodobností stát defekt spojený s akumulátorem. Reklamaci předcházelo rutinní nabíjení za pomoci originálního kabelu a nabíječky, která je součástí prodejního balení. Po zhruba třech minutách uživatel pozoroval, že se děje něco divného. Následně situace nabrala rychlé obrátky a během pár okamžiků se displej viditelně oddělil od zbytku konstrukce.

Na obranu Applu je nutné dodat, že při produkci chrlící miliony jednotek je nereálné udržet jakostní cíle. Při řešení podobných incidentů se navíc často ukáže, že na vině je většinou neoriginální příslušenství či nedbalost uživatelů. Zda tomu tak bylo u výše zmíněných případů se ukáže s výsledky šetření, které by měl Apple brzy zveřejnit.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button