Novinky

Apple chce hliníku říct sbohem. Příští rok nás čeká skleněná renesance

Úniky proslulý analytik Ming-Chi Kuo se opět připomněl novým prohlášením, v němž propírá budoucí plány Applu. Konkrétně jde o chystaný iPhone 7s, který nabídne mnohem více změn, než je u „eskových” řad běžné. Nejmarkantnější rozdíl se odehraje v oblasti zobrazovače, jehož úlohu má přebrat AMOLED displej od Samsungu. O přechodu na AMOLED panely se hovoří již delší dobu. Klíčovým partnerem v dodávkách se stane jihokorejská společnost Samsung Display, která před několika dny uzavřela s Applem strategický kontrakt ve výši několik miliard amerických dolarů.

iphone-6-concept-nowhereelse-and-martin-hajek-003Ilustrační obrázek

Bezdrátové nabíjení je jedním z největších nedostatků, který je aktuální generaci iPhonu 6s/Plus nejčastěji vytýkána. To se však příští rok zřejmě změní, jelikož podle Ming-Chi Kua bude konstrukci iPhonu 7s tvořit sklo. Přestože hliníkové šasi působí velmi dobře, není příliš vhodné pro bezdrátový přenos elektrické energie. Pokud bude chtít Apple srovnat krok s konkurencí, nezbude mu v podstatě jiná varianta. Zároveň zde existuje možnost sázky na jiný materiál, který by zařízení dostatečně odlišil od zbytku konkurence.

Ačkoliv se stále bavíme o nepodložených informacích, nejde se ubránit dojmu, že Apple mírně ztrácí na pověstné suverenitě. Mobilní segment je plný dravé konkurence, která se snaží ze všech sil. Fanoušci Applu jsou zároveň velmi benevolentními zákazníky, nicméně je otázkou, do jaké míry hodlají snášet velmi vlažné přijímání technologických vylepšení. Chystaný iPhone 7 má být až nezvykle podobných letošním modelům, což může početnou část uživatelů zklamat. Na letošní novinku jsou kladena vysoká očekávání a pokud alespoň část z nich nesplní, může to pro Apple vyústit v nepříliš úspěšné období.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button