Novinky

Apple letos představí rovnou tři nové iPhony. Uniklá fotografie je zachytila v plné kráse

Před několika dny se objevily první zprávy, podle nichž Apple začal s masovou produkcí modelů iPhone 7s, iPhone 7s Plus a iPhone 8. Že nešlo pouze o výkřik do tmy potvrzují neustále narůstající úniky, které po malých dávkách odhalují informace o plánované výbavě a designu. Nejčerstvějším přírůstkem do kolotoče spekulací se stalo několik fotografií, které zachycují kompletní modelovou řadu pro letošní rok. Zřejmě nejzajímavější je snímek, na němž si můžeme prohlédnou zadní stranu všech chystaných iPhonů. Na první pohled je evidentní, že „esková“ řada bude z hlediska rozvržení navazovat na stávající designový jazyk.

V případě vrcholného iPhonu 8 lze očekávat, že jeho dimenzionální proporce budou pouze o něco větší, než jaké nabídne iPhone 7s, nicméně úhlopříčka má být stejná či dokonce o něco větší, než u iPhonu 7s Plus. Na první pohled je také zřetelné, že záda všech chystaných novinek bude krýt tvrzené sklo. Odklon od hliníkové konstrukce má na svědomí technologie bezdrátového nabíjení, které se stane jedním z největší lákadel letošních novinek. S nejvyšší pravděpodobností půjde o technologii splňující standard Qi, který již delší dobu používají konkurenční výrobci v čele s jihokorejským Samsungem.

Další zdroj potvrdil, že OLED displej se stane výsadou pouze iPhonu 8, iPhone 7s a iPhone 7s Plus se budou muset spokojit s konvenčními LCD panely. Dalším dílkem do skládanky přispěl Benjamin Geskin, který Twitteru publikoval krátké video zachycující makety iPhonu 8. Zde je nutné zmínit fakt, že Apple zřejmě upustí od varianty Rose Gold, kterou má nahradit mírně odlišný odstín.

Slavnostní premiéra nejdůležitějšího produktu s logem Applu je tradičně očekávána v polovině září, kde má mimo jiné dojít také k odhalení další generace chytrých hodinek Apple Watch (článek zde). Kromě hardwaru se můžeme těšit i na uvolnění finálního sestavení operačního systému iOS 11 (první dojmy). S blížícím se konání akce lze očekávat masivní nárůst dalších úniků a spekulací, které budou postupně odhalovat další podrobnosti.

Rozpoznávání obličeje u iPhonu 8 bude mnohem sofistikovanější, než se očekávalo

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button