Novinky

Čeká Apple stejná aféra jako Samsung? iPhone 7 zapálil australskému uživateli jeho automobil

fullsizerender-15

Hořící či vybuchující smartphony se očividně stávají noční můrou pro všechny přední výrobce mobilní elektroniky. Jinak si totiž nelze vysvětlit incident, který se stal uživateli z Austrálie. Mladík nechal svůj iPhone 7 položený pod vrstvou obleční a vyrazil si na lekci surfu. Když se ovšem vrátil, nestačil se divit. Interiér vozu byl zahalenou nepropustnou mlhou. Rozpálený iPhone 7 zapálil kalhoty a následně další další části interiéru.

gsmarena_001

Stačilo přijít o pár minut později a automobil mohl skončit podobně, jako Jeep majitele Samsung Galaxy Note 7, který kompletně pohltily plameny. Následky nepříjemné situace Mat Jones zdokumentoval několika fotografiemi, které dávají jasně tušit, jak málo chybělo k tomu, aby jeho vůz skončil jako doutnající šrot.

gsmarena_002

Přestože se Apple k incidentu zatím oficiálně nevyjádřil, objevily se první zprávy, podle nichž má velmi brzy dojít k důkladné expertíze, na jejíž konci se dozvíme finální stanovisko. Vyšetřování má mimo jiné osvětlit, zda za požárem stojí vadný iPhone 7. Ve většině doposud evidovaných případů bylo na vině neoriginální příslušenství, které nesplňovalo standardy a certifikace výrobce. Část odborné komunity věří, že k vzplanutí došlo díky vysoké teplotě uvnitř vozu, která mohla rozpálit zařízení na nebezpečnou úroveň a následně odstartovat chemickou reakci, která vyústila v zapálení oděvů v blízkosti iPhonu.

Štítky

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Close