Novinky

iPhone 7 uniká na první videu: Protyp odhaluje chybějící domovské tlačítko a zapuštěný fotoaparát

Ačkoliv od premiéry aktuální generace iPhonu 6s a iPhonu 6s Plus uplynulo teprve čtvrt roku, do médií již nyní začínají unikat první zvěsti o nástupci. Mezi ty nejčerstvější se řadí video zachycující údajný prototyp modelu iPhone 7. Klip má pocházet z blíže neurčené továrny čínské společnosti Foxconn, která pro Apple zajišťuje kompletaci smartphonů. V rukou odvážného zaměstnance si lze všimnout zařízení, jenž má být jedním z vývojových prototypů chystaného smartphonu. Tomu by odpovídalo šasi vykazující rysy nefinálního designu. Mezi nejzajímavější záležitosti patří chybějící domovské tlačítko. To ostatně potvrzuje několik týdnů staré spekulace, jenž tuto změnu predikují.

https://youtu.be/r2zJ7Sf8tLU

Apple údajně hodlá tlačítko se senzorem otisků přesunout přímo do displeje. Díky tomu je možné docílit nárůstu úhlopříčky při zachování proporčních dispozic. Za povšimnutí stojí i zadní fotoaparát, jehož čočka nijak nevystupuje a je v rovině se zadním krytem. Zda se jedná o autentické video či podvrh vtipálka, je pochopitelně těžké určit. Je však vhodné dodat, že první úniky odhalující skutečnou podobu iPhonu 6 se objevily půl roku před oficiálním debutem.

iphone-7-video

Přiložený klip tedy může skutečně zachycovat jednu z mnoha vývojových verzí, na níž se testují nová řešení a technologie. Ostatně podobné postupy jsou mezi výrobci mobilní elektroniky zcela běžné.

Aktualizace: Společnost Apple se před několika hodinami vyjádřila k uniklému videu a vyvrátila jeho pravost.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button