Novinky

iPhone 7 Plus čínského majitele explodoval po půl metrovém pádu

Jakoby smartphony s číslicí 7 byly prokleté. Po aféře s vybuchujícími Samsungy Note 7, který musel jeho výrobce po nekončících výrobních problémech definitivně stáhnout z prodeje, se objevily zprávy o prvním vybuchlém iPhonu. Majitel růžového iPhonu 7 Plus v Číně omylem upustil svůj telefon. Za normálních okolností by si člověk pomyslel, že podobná nepříjemnost může povětšinou skončit nepříjemným škrábancem, či v nejhorším případě prasklým displejem.

iphone-7-plus-china-explo

Nešťastnému Číňanovi se však stalo něco mnohem horšího. Jeho iPhone 7 Plus totiž explodoval. A to údajně spadl z výšky, která nepřekročila dvě stopy, tedy 60 centimetrů. Máme se tedy bát, že podobná vlna výbuchů postihne kromě už odepsaného Galaxy Note 7 také iPhone 7? S největší pravděpodobností ne. Jedná se totiž o velmi výjimečný případ, který však není první. Jedna jablečná novinka už explodovala také v Austrálii. Tuto událost Apple momentálně prošetřuje.

Je však možné, že problémů s bateriemi smartphonů bude s budoucími modely přibývat. Současný technologický pokrok si totiž žádá stále vyšší energetické nároky, kterým současné baterie zkrátka přestávají stačit. Vývojáři se tak snaží z konstrukcí akumulátorů vymáčknout co nejvíce, čímž následně vzniká vyšší riziko obdobných problémů.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button