Novinky

Základní varianta iPhonu 7 nabídne 32 GB interního úložiště

Na čínské sociální síti se objevila další informace o chystané iPhonu 7. Podle analytiků z IHS Technology se konečně dočkáme navýšení základní kapacity interního úložiště na 32 GB. V současné době tvoří jádro nabídky 16GB model, což s ohledem na narůstající datovou náročnost je naprosto žalostná hodnota. V krajním případě stačí natočit několik minut videa v rozlišení 4K, pořídit pár snímků, nainstalovat základní aplikace a rázem se objeví systémová hláška o nedostatku paměti. Zarytí příznivci obhajují poddimenzované úložiště u základních variant poměrně silnou skupinou zákazníků, kteří iPhone používají pouze k volání a malou interní paměť nepovažují za důležitou. Apple ovšem patří do skupiny referenčních výrobců, jejichž produkty mají stát špici v daném segmentu. Je tedy dobré vědět, že letos konečně přijde změna, po které uživatelé volají již delší dobu.

iphone-7-mockup

Analytici ovšem nezůstali pouze u kapacity interního úložiště a přidali další predikce, podle nichž iPhone 7 nabídne 2GB operační paměť. To je v přímém rozporu s nedávnou zprávou od další analytické autority. Ming-Chi Kuo před pár týdny totiž prozradil, že chystaný iPhone má do vínku dostat 3 GB paměti RAM. Jelikož IHS patří mezi stejně věrohodné zdroje s poměrně dobrými kontakty na dodavatelské řetězce, existuje možnost, že Apple osadí nižší kapacitou RAM menší model a iPhone 7 Plus nabídne o 1 GB operační paměti více.

V návaznosti na firemní tradice je debut iPhonu 7 očekáván v září letošního roku. Za dva týdny se ovšem koná vývojářská konference WWDC 2016, kde Apple představí operační systém iOS 10, který dost možná naznačí, co můžeme od budoucího hardwaru očekávat.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button