Novinky

iPhone 7 pózuje na reálné fotografii: Apple se rozloučil s pruhy na zadní straně a 3,5mm jackem

Kolem chystaného iPhonu 7 se začíná objevovat čím dál více informací, které dávají nahlédnout na plánovanou výbavu. Mezi nejčerstvější úniky patří fotografie, která se objevila na zahraničním serveru MacRumors. Snímek pochází od anonymního zdroje, který k němu nepřipojil žádné bližší podrobnosti. Za předpokladu, že nejde o podvrh, lze z fotografie vyčíst několik podstatných faktů.

Po stránce vzhledu bude iPhone 7 velice podobný svému předchůdci. Tato informace se už dříve prohnala médii s odkazem na změny v konstrukci anténních modulů. V praxi se evidentně dočkáme odstranění nevzhledných pruhů, které by narušovaly celistvost zadní strany. Plastové předěly umožňující přístup signálu se přestěhují do okrajů, kde nebudou tolik na očích.

iPhone-7-dummy-2

Druhou zajímavostí je přítomnost Smart Connectoru, který se poprvé objevil u iPadu Pro. Přestože jeho skutečná úloha stále visí ve hvězdách, s nejvyšší pravděpodobností poslouží pro datovou synchronizaci a přenos energie do akumulátoru. Co se týče fotoaparátu, očividně dojde k jeho zapuštění, čímž objektiv vytvoří jednu rovinu se zadním krytem – sekundární mikrofon a LED blesk zřejmě zůstanou na svých původních místech. Pokud budeme vycházet z toho, že fotografie zachycuje jeden z mnoha vývojových prototypů, nelze opomenout chybějící konektor pro připojení sluchátek.

iphone7mockupantennabands

Opět však nejde o šokující zjištění. Stejné indicie se poprvé objevily před několika měsíci s odvoláním na dodavatelské řetězce napojené na amerického výrobce. Pro mnoho uživatelů to s sebou přináší určitou formu nejistoty, jakým stylem Apple absenci 3,5mm audio jacku vyřeší. V kuloárech se spekuluje o bezdrátové technologii či speciální redukci s Lightning koncovkou.

Jestliže ve vás zveřejněný snímek vyvolal pochybnosti či další negace, stále je dobré si uvědomit, že únik pochází od nepodloženého zdroje. Finální podoba smartphonu může být diametrálně odlišná, což se také vztahuje k avizovaným parametrům a zbytku hardwarové výbavy.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button