Novinky

Zdrojový kód iOS 9.3 prozradil vyřazení 3,5mm audio jacku z výbavy iPhonu 7

Veřejná beta verze iOS 9.3.1 se zdá být pokladnicí odhalující budoucí záměry Applu. Po nedávné zprávě (článek zde) o experimentování s bezdrátovým protokolem Li-Fi pro ultrarychlé přenosy dat tu máme další odhalení. Jeden z fanoušků narazil při procházení zdrojových kódů na řetězec obsahující příkaz „Headphones.have.%sinput.NO“. Část odborné komunity se domnívá, že jde o přípravu pro iPhone 7, jehož výbava nemá zahrnovat 3,5mm audio jack pro připojení drátových sluchátek. Vzhledem k přetrvávajícím zvěstem o zeštíhlení připravovaného iPhonu se jedná o další střípek do početné skládanky.

imagePřestože část uživatelů se nedokáže smířit s vyřazením standardizovaného konektoru, musíme si uvědomit, že technologický vývoj nelze zastavit. Je ovšem otázkou, jak se Apple vypořádá s kompresí zvuku, která je často označována za největšího nepřítele bezdrátových sluchátek. V kuloárech se proslýchá o novém protokolu, nicméně v tuto chvíli je bezpředmětné tyto zdroje blíže rozebírat.

Chystaný iPhone 7 dorazí již tradičně v září letošního roku, přičemž součástí prodejního balení se údajně stanou bezdrátová sluchátka AirPods, jejichž dobíjení bude probíhat bezdrátově a za pomoci speciálního pouzdra. I přes minimalistický design nemá chybět mikrofon pro vyřizování hlasových hovorů či systém k potlačení okolních ruchů. S tím se pochopitelně nehodlá smířit početná část fanoušků značky, jenž dala vzniknout petici za zachování 3,5mm audio vstupu.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button