Novinky

Apple řeší problém chybného zobrazení stavu akumulátoru u iPhone 6s. V dokumentu zveřejnil příčinu

V minulých dnech se začaly objevovat zprávy o softwarové chybě, která má za následek nekorektní zobrazování zbývající kapacity v akumulátoru. Celá záležitost se téměř výhradně týká majitelů modelu iPhone 6s. Neustále narůstající počet stížnosti na oficiálním fóru donutilo výrobce k vyjádření, kde mimo jiné radí, jak tento neduh alespoň částečně eliminovat. V dokumentu se zároveň uvádí, že chyba je spojena s funkcí manuálního nastavení časového pásma a hodin.

ifixit-reveals-1715-mah-battery-in-iphone-6s-teardown-492789-2Apple nadále celou věc prošetřuje a uživatelům doporučuje přepnutí na automatické nastavení času a následný restart smartphonu. Poměrně dlouhé diskuzní vlákno dává tušit, o jak závažnou chybu se jedná. Historie sahá až k září loňského roku, kdy došlo k představení aktuální generace iPhonu 6s a 6s Plus. Mnoho uživatelů využívá manuální nastavení času k obcházení časovačů v určitých hrách, čímž si urychlují postup při jejich hraní. V tuto chvíli tedy nezbývá nic jiného, než doufat v časné vydání aktualizace, která celý problém vyřeší.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button