AktualityNovinky

Další aféra na obzoru? Majitelé iPhonu 6s hlásí problémy s přehříváním

Zahraničními médii se začínají šířit první zkušenosti nespokojených uživatelů, kteří si stěžují na přehřívání iPhonu 6s. Výsledkem je znepřístupnění možnosti aktivace LED diody v aplikaci fotoaparátu. Problémy se projevují v momentě, kdy teplota čipsetu Apple A9 vystoupá nad hranici 38 stupňů Celsia s následným zobrazením systémové hlášky. Zatím není zcela jasné, co je příčinou podobných komplikací a postiženým uživatelům nezbývá nic jiného než vyčkat na vyřešení ze strany výrobce. Problémy se zatím týkají pouze malého vzorku kusů, nicméně není vyloučeno, že podobných případů se postupem času objeví daleko víc.

Snímek obrazovky 2015-09-28 v 20.21.02

Za přehříváním procesoru může stát nahrávání delších videonahrávek v rozlišení 4K, při kterém se dokáže hardware smartphonu náležitě zapotit, vyloučena není ani vada při výrobním procesu. S podobnými komplikacemi se potýkala společnost Qualcomm a její čipová sada Snapdragon 810, která se nachází v řadě vlajkových modelů. Výrobci tento neduh odstranili softwarovou aktualizací, jenž v krizových momentech vyslala požadavek na snížení taktu procesorových jader.

Námi testovaný iPhone 6s Plus příznaky přehřívání nevykazuje. Pokud máte jiné zkušenosti, podělte v diskuzi pod článkem.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button