AktualityNovinky

Veškeré zásoby nových iPhonů 6s a 6s Plus pro Jižní Koreu se vyprodaly za 30 minut

Apple tento týden spustil systém předobjednávek pro Jižní Koreu, která je domovinou společnosti Samsung, coby hlavního konkurenta. Na tom by nebylo až tolik zajímavého, kdyby nedošlo k vyčerpání plánovaných zásob během třiceti minut. Jednomu z prodejců se dokonce podařilo zachytit 10 000 předobjednávek za prvních třicet vteřin. Všichni vybraní distributoři hlásí rekordní zájem, což není pro tamní lídry v podobě Samsungu a LG příliš pozitivní zpráva.

14633-10338-iphone6splus-horizontal-l

Asijští uživatelé doslova milují smartphony s velkou úhlopříčkou z jednoho prostého důvodu. Při telefonování dochází k optickému zmenšení hlavy, což je v tamních kulturách považováno za symbol atraktivity.

Jihokorejským gigantům nepomohlo ani snížení cen jejich vrcholných modelů. Jablečné smartphony jsou v asijských zemích velice populární, o čemž jsme se mohli osobně přesvědčit při návštěvě Japonska, kde s jasnou převahou vyhrávají iPhony nad ostatními značkami. Za touto skutečností stojí rozhodnutí Applu nabízet telefony s větší úhlopříčkou. Tento krok se ukázal jako trefa do černého, zvlášť pokud se podíváme na prodejní výsledky za uplynulých dvanáct měsíců.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button