AktualityNovinky

Borci z iFixit rozebrali 3D Touch displej. Případná výměna nebude levná

Redaktoři serveru iFixit se opět pustili do rozborky nového iPhonu 6s, přičemž tentokrát se zaměřili pouze na samotný displej s Force Touch, aby se přesvědčili o jeho principech fungování.

iPhone-6s-display-teardown

Zobrazovací panel se skládá dohromady z osmi vrstev, přičemž tu nejspodnější tvoří plocha s tlakovými senzory. Ty v praxi vyhodnocují sílu stisku a podle toho předávávají instrukce operačnímu systému.

3dtouch2

Celá technologie pracuje s konvenčními tipy součástek a proto je až s podivem, že implementace senzorů snímajících tlak přichází až v letošním roce. Jelikož se demontáž neobešla bez destruktivních akcí, výměna displeje rozhodně nebude levnou záležitostí.

3dtouch

Dřívější rozebrání ukázalo, že iPhone 6s disponuje zvýšenou ochranou některých součástek vůči kontaktu s vodou. Ačkoliv silikonová těsnění zvládají uchránit citlivou elektroniku před zkratem, zbytek útrob takové štěstí nemá. Část odborné komunity předpokládá, že příští iPhone bude již kompletně voděodolný, což by v mnoha ohledech dávalo určitý smysl.iPhone-6s-display-teardown2

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button