AktualityNovinky

iPhone 6s má závažné problémy se ztrátou GPS signálu v LTE síti

Evropská média začínají do světa chrlit zprávy o závažných problémem iPhonu 6s/Plus se ztrátou GPS signálu. Děje se tak v momentech, kdy je smartphone přihlášen k LTE síti. Díky tomu je uživatelům znemožňováno používání navigačních aplikací, které se jednoduše nedokážou spojit se satelity. Zatím není zcela jasné, zda se jedná pouze o softwarový nedostatek či problém na úrovni hardwaru.

image-71431--115372

Oficiální fórum výrobce se začíná plnit dotazy uživatelů volajících po vysvětlení či urychlené nápravě. Jev se projevuje náhlou ztrátou signálu GPS, což má v praxi závažný dopad na celkovou použitelnost. Problémy se netýkají pouze Německa, stále častěji se objevují stížnosti z Francie, Itálie a dokonce i České republiky.

iphone_6s_back

Náš redakční iPhone 6s Plus přihlášený do sítě Vodafone však podobné nedostatky zatím nevykázal. V dohledné době bude zajímavé sledovat, jak se k celé kauze vyjádří samotný Apple. S největší pravděpodobností půjde o specifický konflikt frekvenčního LTE pásma, což by měla vyřešit softwarová úprava.

Do záležitosti se zapojili i evropští operátoři, kterým se problémy podařilo identifikovat a aktuálně zkoumají možná řešení.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

11 Komentáře

  1. Dobrý den,
   řada evropských operátorů už hledá skutečnou příčinu a nepochybuji, že jsou v kontaktu s podporou Applu. Snad se to podaří dát co nejdříve do pořádku.

 1. Ano tohle se mi take stalo s aplikaci Nike+ u iPhone 6S Plus 64GB T-Mobile, pri behu proste GPS vypadavalo a draha se rozkouskovala, stalo se mi to zatim jen jednou, ale vejral jsem na to teda hodne..

  1. Zdá se, že problém se bude vztahovat pouze na některé operátory. V mém případě jsem podobné problémy nezaregistroval (iPhone 6s Plus, Vodafone). Snad Apple již brzy zareaguje a nabídne řešení.

 2. Tak je to zajimave, vcera jsme zapl nekolik aplikaci pri chuzy do prace ktera normalne dlouha asi 2km, ale u dobre pulky aplikaci to ukazalo uplne nesmysli a delku kolem 7km ta druha pulka aplikaci to zrejme umela nejak vyhladit. Kazdopadne GPS rozhodne neni v poradku.. 🙁

  1. Tohle spíš vypadá na odlišnou chybu GPS. Bylo by fajn iPhone otestovat s jinou SIM či bez ní, aby se vyloužila spojitost s operátorem. Pokud by problém přetrvával, byl by to důvod k reklamaci.

   1. Vcera jsem se dokonce osobne potkal s obchodnikem od T-Mobilu, ktery si mi take stezoval ze s iPhonem 6S Plus malem flakl o zem ze ho tak vytocil pri navigaci, ze ho nebyl schopen donavigovat nikam. A jedna pozitivni zprava, od 1.12.2015 by melo komercne u TM odstartovat volani pres WiFi. 🙂

 3. Zdravím, před týdnem jsem si koupil Iphone6s a problém s navigací v LTE je stále aktuální. Když jsem na mobilních datech a zapnu mapy, telefon mě lokalizuje úplně jinde. Když se začnu hýbat pozice se neaktualizuje. Na wifi mě to lokalizuje bez problému ale k čemu mi to je, když vetšinou navigaci používám v autě právě na mobilních datech :). Aktualizace na IOS 9.2 mi nepomohla. Telefon jsem dal do servisu, doufám, že problém se vyřeší. Jinak mám O2.

  1. Zde nezbývá než doufat, že pomůže reklamace. Jen pro zajímavost. Zkoušel jste například “fixnutí” GPS na odlišných místech? Často jsem se totiž setkal s názory, že může jít o problém související s připojením iPhonu k určité BTS…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button