AktualityNovinky

iPhone 6s dostane vylepšený 3D Force Touch displej

Již tuto středu Apple odhalí své novinky na poli mobilní elektroniky. Pochopitelně se bude jednat o modely smartphonů iPhone 6s a 6s Plus, které zaútočí na peněženky příznivců značky. Mezi klíčové funkce se zařadí displej s technologií haptické odezvy, která dokáže detekovat různé úrovně tlaku. Nejnovější úniky hovoří o pokročilejší generaci, než jakou disponují hodinky Apple Watch či touchpad v aktuální řadě Macbooků. Zatímco vrstva v Apple Watch zvládne rozpoznat pouze dva druhy tlaku, nové iPhony rozeznají rovnou tři. Reálné využití má sloužit pro rychlejší ovládání a navigaci v systému iOS 9.

forcetouch1Apple chce tímto krokem zvýšit celkovou intuitivnost, která je již tak na dobré úrovni. Těšit se můžeme na nová gesta, která zrychlí práci s telefonem a posune uživatelský zážitek na zcela novou úroveň. Displej s podobnou technologií již nabídla čínská společnost Huawei u modelu Mate S, který jsme si mohli osobně vyzkoušet na veletrhu IFA. Zde však byla cítit syrovost, kdy vývojáři zatím nedokázali najít smyslupné využití. V tomto ohledu má navrch kalifornský gigant, který dokáže nové technologie naservírovat originálním způsobem a uživatelům přinést ten správný zážitek.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button