AktualityNovinky

iPhone 6s a 6s Plus disponují hydroizolačními prvky. Na potápění však zapomeňte

Pokud nás sledujete pravidelně, jistě vám neunikl článek o pozoruhodném výsledku, kdy iPhone 6s a 6s Plus vydržely nezvykle dlouho fungovat po ponoření do vody. Zřejmě to se stalo důvodem, proč se redaktoři serveru iFixit rozhodli rozborku jablečné novinky zopakovat a více se zaměřit na vnitřní uspořádání. Prvním náznakem zvýšené odolnosti se stalo těsnění umístěné po celém vnitřním okraji konstrukce. Daleko sofistikovanější ochrana se však nachází na samotné základní desce, která se dočkala zásadního přepracování.

Snímek obrazovky 2015-10-01 v 21.02.28

Všechny konektory jsou chráněny silikonovými bariérami, které mají alespoň částečně ochránit citlivou elektroniku před kontaktem s tekutinami. Zbytek součástí v podobě reproduktoru či ovládacích tlačítek žádná náznaky hydroizolace nenaznačuje, což je poněkud překvapivé, když vezmeme v potaz úsilí, jaké Apple vynaložil v ostatních částech smartphonu.

Dost možná to lze považovat za náznak vlastnosti následujícího modelu, který by mohl nabídnout certifikaci standardu IPxx. Celkově vzato můžeme o nových iPhonech říci, že jsou daleko lépe chráněny před vlhkostí a situacemi, kdy jeho konstrukci vystavíme například dešti. Rozhodně však svého kapesního miláčka nezkoušejte koupat, mohlo by vás to přijít velice draho.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button