AktualityNovinky

iPhone 5se a iPad Air 3 půjdou do prodeje 18. března

Podle informací serveru 9to5Mac plánuje Apple uvést znovuzrozený kompaktní iPhone spolu s novým iPadem řady Air do prodeje hned v prvním týdnu po jejich oficiálním představení. K tomu by mělo podle nejaktuálnějších informací dojít 15. března, do prodeje by se pak novinky měly dostat po pouhých třech dnech, tedy 18. března. Vzhledem k takto krátké lhůtě, která mezi představením a zahájením prodeje uběhne neplánuje Apple podle dostupných informací spouštět obvyklý systém předobjednávek.

iphone5se

9to5Mac však bohužel neuvádí, jestli bude prodej spuštěn globálně, nebo jen na vybraných trzích. Víme zatím jen to, že výroba obou zařízení začala již koncem ledna, je tedy možné, že během následujícího měsíce, který nás od události dělí, se na internetu ještě objeví uniklé součástky obou novinek. Apple pravděpodobně zkouší novou strategii, která počítá se zahájením prodejů téměř bezprostředně po představení. Dosud jsme totiž museli na nová zařízení čekat dva až tři týdny. Rekordmanem v čekací době se v poslední době stal iPad Pro, který se na pulty obchodů dostal až za dva měsíce po odhalení.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button