AktualityNovinky

iPad Air 3 nabídne supervýkonný procesor z iPadu Pro

Vypadá to, že Apple se rozhodně nechystá podcenit hardwarou výbavu nových posil svého portfolia. Zatímco kompaktní iPhone 5se dostane stejný procesor A9, kterým je osazen současná vlajková loď 6s/Plus, připravovaný nástupce iPadu Air 2 se pochlubí čipem, který najdeme v královském iPadu Pro. Alespoň to tedy tvrdí agentura Bloomberg, která se odvolává na zdroje přímo v Applu. Čip A9X z iPadu Pro je přitom supervýkonný procesor, který svým výkonem poráží nejeden notebook. iPad Air 3 osazený tímto skvostem by se tak jistě stal bezkonkurenčně nejvýkonnějším tabletem na trhu.

ipad-air-3

Stále více spekulací tak nasvědčuje faktu, že iPad Air 3 se stane dostupnější zmenšeninou iPad Pro. Vedle totožného procesoru se totiž hovoří také o podpoře Apple Pencil nebo čtyřech stereo reproduktorech. Jeden z uniklých krytů také odhalil otvor pro Smart Connector, pomocí něhož bude pravděpodobně možno připojit k novému iPadu také originální klávesnici Smart Keyboard.

Obě novinky by měly být představeny na konferenci Applu 15. března, přičemž do prodeje se nejlevnější iPhone spolu s iPadem Air 3 dostane o tři dny později, tedy 18. března.

Zdroj

 

 

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Back to top button